Wpis z mikrobloga

Biedni pciembiorcy są rabowani i łupieni OGROMNYMI PODATKAMI, takimi jak CIT 9% lub ryczałt 8,5%. To prawdziwy koszmar w porównaniu do 41% PIT dla etatowców, którzy za to nie mają możliwości odliczenia czegokolwiek.

Biedni pciembiorcy kompletnie nic nie dostają od państwa, jedynie:
- edukację dla siebie i swoich dzieci
- ochronę zdrowia
- zasiłki, renty, emerytury, pomoc dla niepełnosprawnych
- drogi, mosty, chodniki, transport publiczny
- infrastrukturę energetyczną
- możliwość życia w bezpiecznym kraju dzięki policji i wojsku
- możliwość zachowania życia lub majątku w razie pożaru
- służby ratownicze
- muzea, biblioteki, teatry i inne ośrodki kultury
- parki, rezerwaty,
- administrację, dzięki której w ogóle mogli swoją wielką jednoosobową firmę otworzyć

… i tysiące innych rzeczy, których na codzień nawet nie zauważamy, bo w naszym kraju stały się zupełnie normalne, przezroczyste, a są finansowane z podatków i ktoś te rzeczy wykonuje - chociażby posprząta chodnik, dzięki czemu pciembiorca nie potknie się o kupę śmieci w drodze do siedziby swojej JDG, tj. własnego mieszkania.

Ah ci niewdzięczni etaciarze, nie chcą sami łożyć na naszych pciembiorców.

#polska #bekazkonfederacji #bekazprawakow #podatki #jdg #mentzen #polityka
czerwonykomuch - Biedni pciembiorcy są rabowani i łupieni OGROMNYMI PODATKAMI, takimi...

źródło: IMG_5590

Pobierz
  • 57
Biedni pciembiorcy kompletnie nic nie dostają od państwa, jedynie:

- edukację dla siebie i swoich dzieci


płacę podatki na to...

- ochronę zdrowia


9% od dochodu mnie to kosztuje..

- zasiłki, renty, emerytury, pomoc dla niepełnosprawnych


jaki k... zasiłek? emerytura z jdg?

- drogi, mosty, chodniki, transport publiczny


płacę podatki i w paliwie...

- infrastrukturę energetyczną


przy dużo wyższych stawkach dla przedsiębiorcy

- możliwość życia w bezpiecznym kraju dzięki policji i wojsku
@czerwonykomuch: dodaj tylko to, że istnieją różne zawody na JDG a nie tylko programowanie czy prace biurowe gdzie do pracy wystarfzy laptop, drukarka i własne mieszkanie. Ja mam JDG gdzie ma start musiałem zainwestować w maszyny i narzędzia ponad 150 tysięcy złotych. Leasingu czy kredytu na ryczałt w pierwszym roku nikt Ci nie da. A inwestować w infrastrukture firmy trzeba praktycznie z każdym kolejnym zleceniem. Nie dostałem dofinansowania żadnego bo nie
@czerwonykomuch: Ciekawe ilu z tych Januszy krzyczących "państwo mie okrada" choćby szkoli swoich pracowników. Już sam fakt, że tego pracownika edukuje i leczy państwo jest tą korzyścią z podatków, którą bezpośrednio odczuwa. Już nie wspominając o takich kwestiach, jak policja, sądy, straż pożarna, czy wojsko, które sprawiają, że pan biznesmen może tutaj w miarę bezpiecznie funkcjonować.
Na JDG oddajesz radykalnie mniej niż na UoP, a różnica pogłębia się z każdą kolejną zarobioną złotówką.


@czerwonykomuch: ale to tylko finanse. UoP daje dużo benefitów w zamian za wyższe podatki.

UoP daje Prawo Pracy, zwolnienia, chorobowe, urlopy, stabilność zatrudnienia, odprawy, mniejsze ryzyko prawno-skarbowe, wyższa zdolność kredytowa, fundusze pracownicze, emerytury, wczasy pod gruszą, brak obciążeń administracyjno-księgowych itp, itd.

JDG daje więcej hajsu do łapy i większą elastyczność

To są zupełnie różne