Wpis z mikrobloga

Mirabelki, nie idźcie na studia, bo będziecie miały problem ze znalezieniem partnera.

red. Paulina Błaszkiewicz: Gdzie kobiety powinny szukać tych odpowiednich mężczyzn?

prof. Tomasz Szlendak: Jest w tym kłopot, który polega, między innymi na tym, że 70 procent polskich studentów stanowią kobiety i łatwo sobie policzyć, jaki odsetek kobiet i mężczyzn kończy studia, przy założeniu, że ponad połowa ludzi w wieku 20-25 lat na tych studiach jest. To oznacza lekko licząc, że 30 procent kobiet z licencjatem lub magisterium nie znajdzie odpowiedniego partnera. Panie będą musiały rozglądać się niżej, pośród mężczyzn, którzy mają średnie wykształcenie i niższe zarobki. Kobiety tego nie robią. Raz to zrobiły w historii naszej kultury po I wojnie światowej, kiedy kilka milionów francuskich mężczyzn zginęło. Tylko wtedy Francuzki zaczęły się rozglądać za nieco słabszymi i młodszymi. Socjologowie brytyjscy mówią dziś, że duży odsetek kobiet w ogóle nie znajdzie partnerów albo nawet nie będzie ich szukać, a jeśli już, to będą to związki z mężczyznami już zajętymi, którzy mają żony lub partnerki.


http://miastakobiet.pl/301267,Brutalny-rynek-matrymonialny-WYWIAD.html

#logikarozowychpaskow #rozowepaski #niebieskiepaski #zwiazki #tfwnobf #studbaza
  • 3
Od kiedy to jakieś studia gwarantują lepsze zarobki swoim absolwentom


@Amerykanski-Naukowiec: W ogóle nie gwarantują.

od kiedy to mężczyzna bez studiów jest niżej w jakieś dziwacznej hierarchii?


Wydaje mi się, że odkąd kobiety zaczęły studiować.

Np. @girlsgowild napisała:
Sama studiuję wcale nie gównokierunek i nie wyobrażam sobie, żeby mój partner nie miał chociaż licencjatu i nie zamierzał go nigdy mieć
Po drugie. Śmieszy mnie ile osób podnosi temat tego, że ludzie