Wpis z mikrobloga

Normalne to jest, że przesyłka z Chin (mała wartość <15USD, nic tam do oclenia nie będzie, pierdoły w środku) dotarła 17.09 do WER Kraków (ostatni punkt przed dostarczeniem) i do dziś się nic nie ruszyło na statusie? Przed świętami to jeszcze bym mógł zrozumieć, ale teraz?

#aliexpress #pocztapolska
  • 41
@wypokowy_expert: Warto jest dzwonić na infolinię i o to pytać czy nic nie wiedzą? Nie wiem czy w Krk jest celny, ale przesyłka miała też stop pod Poznaniem (PP Komorniki P204, Polna 120) i co ciekawe wszystko tego jednego dnia zostało ogarnięte i trafiła na WER Krk, dalej cisza.
@wypokowy_expert: Ok, spoko.
@pcela: Tam nie ma opcji na cofkę, bo rzeczy w środku to groszowe zakupy i nic nadzwyczajnego. Nie wiem jak to sprawdzić, na trackingu jest gabaryt XXL, 0,16kg, Pocztex, ubezpieczenie. Naturalnie z tym gabarytem to bzdura, co drugą paczkę mam gabaryt XXL, a przychodzi malutka koperta bąbelkowa. Stop był też w WER Komorniki, nie tylko w PP.
@pcela: Myślę, że po prostu zostaje nadana w Polsce jak tu trafi? Nie wziąłem tego darmowego shippingu tylko standard za 2,5USD, tym darmowym faktycznie zawsze przychodziła jako zagraniczna, ale czas to było 30 dni, a tutaj zamawiałem 10.01 i od 17.01 na WER Krk.
@pcela: Nadanie też 17.01, koło 9:30. Generalnie cały tracking to 17.01.

Nadanie 2019-01-17 09:35 PP Komorniki P204
Wysłanie przesyłki 2019-01-17 09:43 PP Komorniki P204
Wysłano powiadomienie sms 2019-01-17 09:45 Centralna Baza Danych ZST
Nadejście 2019-01-17 10:16 WER Komorniki
Wysłanie przesyłki 2019-01-17 15:48 WER Komorniki
Nadejście 2019-01-17 23:48 WER Kraków
@Andczej:
Po prostu Chińczyk wysyła do jakiegoś pośrednika w PL, a ten przepakowuje i nadaje ponownie w kraju.

@Lechu1777:
Pocztex Kurier48 ma gwarantowany termin doręczenia D+3. Formalnie reklamację może złożyć nadawca (polski pośrednik), ale można spróbować przez internet. A nuż uwzględnią (mi uznali).
Po prostu Chińczyk wysyła do jakiegoś pośrednika w PL


@pcela: tak, ta wysyłka działa od dawna, ale do tego jeszcze pośrednicy są Francja/Belgia

a ten przepakowuje


nie nazywajmy przepakowaniem naklejenie etykiety ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tracking Ali w ogóle pokazuje


@Lechu1777: unikaj patrzenia na tracking na aliexpress bo często pokazuje głupoty, od tego mamy alipaczka.pl


Może tak być


nie może, tak jest i tyle