Wpis z mikrobloga

@Jotu: @Redesekrator: @Esaroz: @Abigaill: ok, więc tak:

1. Potrzebne jest silne państwo na start (ja wziąłem Ming), państwo którym docelowo chce się grać (wybrałem Haixi) i państwo, które ma kilka lub kilkanaście prowincji i zgodzi się być tributary state (w tym przypadku Korea).
2. Należy zaatakować państwo, którym chce się grać i zrobić z niego OPM wasala. Ważne, żeby nie miało więcej niż 6 dewelopmentu. Jeżeli nie jest OPM, to należy zabrać mu wszystkie prowincje i ostatnią (najsłąbszą) zwasalizować.
3. W państwie, które jest tributary state, należy wybudować forty w każdej prowincji (nie bać się brać pożyczek, to nieistotne).
4. Zaatakować to państwo (nie zrywać tributary). Należy to zrobić dzień przed końcem budowy, w przeciwnym razie zostaną wyburzone. Najlepiej rozstawić wojsko na wszystkich fortach przed atakiem (wystarczy po 2k na prowincje, forty nie będą miały garnizonu, więc i tak zostaną zdobyte). W takim przypadku należy wypowiedzieć wojnę, ruszyć się wojskami gdziekolwiek, odpauzować grę na jeden dzień, aby forty się wybudowały, przerwać ruch wojsk i oblężać forty.
5. Przekazać wszystkie okupowane forty wasalowi, który przez to zacznie się zadłużać, bo będzie miał je wszystkie na utrzymaniu.
6. Kiedy wasal będzie już bliski bankructwa, spłacić jego długi. I jeszcze raz to samo. Celem jest osiągnięcie ponad -1000% liberty desire za spłacone długi. Wojnę z trybutariuszem można skończyć w dowolny sposób.
7. Dopilnować aby wszystkie potencjalne bunty były na 0%.
8. Oddać wszystkie prowincje wasalowi.
9. Odebrać wszystkie prowincje wasalowi. Będzie cały czas lojalny bo ma ogromny modyfikator za spłącone długi.
10. Tutaj zaczyna się wyścig z czasem, ponieważ nie mamy żadnych corów. Zostały stracone po oddaniu prowincji wasalowi, więc overextension jest na poziomie kilkuset procent. Trzeba natychmiast wypowiedzieć wojnę wasalowi i zaanektować go w peace dealu.
11. Wypuścić wasala i zaznaczyć, że chce się grać teraz nim. Efekt widoczny na screenie. Należy tylko zdobyć niepodległość, ale to tylko formalność.

#eu4
Pobierz
źródło: comment_AiLCE9KJMuw9w6r7NupVO3stta0seWl2.jpg
  • 17
1. Potrzebne jest silne państwo na start (ja wziąłem Ming), państwo którym docelowo chce się grać (wybrałem Haixi) i państwo, które ma kilka lub kilkanaście prowincji i zgodzi się być tributary state (w tym przypadku Korea).

2. Należy zaatakować państwo, którym chce się grać i zrobić z niego OPM wasala.


@like_a_sir: no to tutaj już można by było skończyć xD
@Miczubezi przede wszystkim musisz zadbać o to żeby przed tą akcją z dawaniem i odbieraniem prowincji mieć wszędzie 0% unrestu. A potem szybki atak na wasala, cała armia do oblężenia i jak tylko mury pękną to wbijasz armią do środka. Powinno 10 miesięcy wystarczyć na tą akcję, więc bunty nie powinny się pojawić.