Wpis z mikrobloga

@SecretOfTheSteel: jakie prędkości osiągasz?


@wytrzzeszcz: jeszcze tego nie wiem, na razie nadaję CW na 1 Wat na dystansie 5 km by sprawdzić jak bardzo mam zaszumiony sygnał. Wydaje mi się że jest dobrze, liczę na 1200. Trochę się wnerwiłem odkrywszy, że Freebsd nie ma wbudowanego AX.25 i prawdopodobnie będę musiał zainstalować Debiana albo Ubuntu.
@SecretOfTheSteel: jaki soft?


@PowerfulTransistor: na razie Direwolf. Szykuje mi się zmiana, ten ALIX zamieniam na Raspberry Pi to tym jak Direwolf pokazał mi stałe 100% zajętości procka w top. No i FreeBSD słabo wygląda jak na system operacyjny do AX.25. Powinienem to wcześniej sprawdzić że nie nie ma w jądrze obsługi ani nawet opcji by ją dodać.
@SecretOfTheSteel: Ile metrów masz tego kabla antenowego? Na oko to RG174,a ten ma bardzo duże tłumienie.
Poza tym jak uzyskujesz PTT na Baofengu? Rozumiem, że masz 2x Jack podłączony bezpośrednio pod kartę dźwiękową i to ona + soft steruje w 100% Bao?
@SecretOfTheSteel: Ile metrów masz tego kabla antenowego? Na oko to RG174,a ten ma bardzo duże tłumienie.

Poza tym jak uzyskujesz PTT na Baofengu? Rozumiem, że masz 2x Jack podłączony bezpośrednio pod kartę dźwiękową i to ona + soft steruje w 100% Bao?


@Kami3n147: kabel antenowy ma ok 3m. Docelowo będzie na pewno lepszy tak samo jak na pewno wymienię antenę i trafi ona na dach a nie balkon.

Co do