Wpis z mikrobloga

#stolarstwo #blat #meble

Cześć

Potrzebuję porady co mogę zrobić z taką usterką jak na zdjęciu. Mam w kuchni połączenie dwóch kawałków blatów drewnianych (sklejka dębowa). Połączenie jest zrobione na 4 złączach do blatów takich 10cm. Niestety stolarz zrobił błąd, a ja nie dopilnowałem/nie znałem się i nie ma dodatkowo w środku kołów drewnianych na tym połączeniu :( To złącze, na którym powstał uskok słabo trzyma i przez to ten uskok się zrobił taki brzydki. Pozostałe trzymają dobrze i blat się nie przekrzywia. Nie mam możliwości demontażu i poprawki więc zastanawiam się czym bym to mógł poprawić? Mogę ten "zwichrowany" kawałek spokojnie naciągnąć ściskiem stolarskim żeby było równo, tylko czym to skręcić? Myślałem spróbować wkrętami z wykorzystaniem zestawu do niewidocznych połączeń (np. coś takiego: https://www.google.com/search?q=wolfcraft+zestaw+do+niewidocznych+po%C5%82%C4%85cze%C5%84&rlz=1C1GCEU_plPL821PL825&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiyxPLb247gAhWKZ1AKHe8fDogQ_AUIDygC&biw=1600&bih=736)

Co myślą o tym fachowcy? :)

Dzięki za pomoc.
dumbledore - #stolarstwo #blat #meble

Cześć 

Potrzebuję porady co mogę zrobić z...

źródło: comment_SUV1BDumu4oUKVObpmlHoXt9PEYAuL6c.jpg

Pobierz
  • 5
@dumbledore: odkleić dokładnie blat taśma przy szczelinie, mocny klej do drewna, od spodu przykładasz rure od odkurzacza na ssaniu, z góry podajesz kropelkami klej który jest wciągany w szczelinę, jak klej pojawi się pod spodem wycierasz jego nadmiar, dajesz równą deseczke od góry i dołu i ściskasz wszystko aż się wyrównają poziomy blatów. Zostawić do związania kleju.