Wpis z mikrobloga

#kamerkasamochodowa #rejestrator #auto #stluczka #ubezpieczenie #foteliksamochodowy #oc

Opiszę Wam przykład, dlaczego warto zakupić w końcu rejestraor jazdy (przykładowo ten co ja mam jest warty ok 150zł na Ali Xiaomi Dash Cam).

Jedziemy z rózowym i dzieckiem, gdy nagle młodzik (który jak się okazało ma prawko poniżej roku) wymusza pierwszeństwo po czym ucieka (lekko przerysowany zderzak m.in.), zawróciłem, ale zdążył uciec w jedną z wielu uliczek... Wróciłem do domu, szybko film zgrany, wycięta klatka z twarzą i autem, po czym umieściłem na FB w 3 grupach post. Ludzie zaczeli się wzajemnie w komentarzach obrażać (serio) dzięki czemu post powędrował ,,do góry". Po 3h od zderzenia, gdy już byłem na komisariacie odezwał się sprawca, bo go kolega poinformował, że jest dym... ( ͡~ ͜ʖ ͡°). Przyznał się oczywiście głupie tłumaczenia, no ale...
1. Bez rejestratora nie znalazłby się tak szybko, o ile w ogóle, w pobliżu brak budynków z kamerami
2. (może ktoś podpowie jak to jest naprawdę) Kupiliśmy tydzień temu fotelik dla dziecka (taki do 25kg), sprzedawca mówił nam, że przy uderzeniu powyżej 10km/h napinacze od pasów się naciągają i.. fotelik niesprawny... dziwne dla mnie to, lecz może ktoś się wypowie? I tutaj gdyby siła uderzenia była wyższa i brak rejestratora, to i kolejne straty... a taki fotelik tani nie jest.

Jeszcze dopytam, poza rysami na zderzaku coś mi się dzieje z lampą i spryskiwaczem lamp, nie widać tego oczywiście na zdjęciach, kojarzy ktoś jak to potem wygląda? nie chce otrzymać zaniżonej kwoty (po tej sytuacji tym bardziej), a jest to usterka, którą zauważyłem dziś, a przy oględzinach nie wiem jak to zadziała.

Aaa sprawca 500zł i 6pkt i pewnie lanie od babci, gdyż to było jej auto ¯\_(ツ)_/¯
  • 2