Wpis z mikrobloga

#zdrapki
Na jakiej zasadzie są zabezpieczone zdrapki, że mam pewność iż kasjer wcześniej nie sprawdził czy one są wygrane? Bo zdrapki mają kod kreskowy, który pokazuje jaka wygrana i przecież taki kasjer sobie może wszystkie przeskanować wybrać wygrane i później zostawia tylko te przegrane xd ;d czy to tak nie działa?
  • 15
  • Odpowiedz
@mdlejtecole: ty no właśnie. może zabezpieczenie jest takie że przeskanować można tylko raz? i za drugim razem system wyrzuca? wtedy nikomu by się nie opłacało każdej zdrapki skanować bo potem była by do wyrzucenia. nie mam pojęcia, teraz się będę nad tym zastanawiać []
  • Odpowiedz
@mdlejtecole: w kodzie kreskowym nie ma informacji o wygranej, to jest jedynie numer identyfikujący dana zdrapkę jako legalną oryginalną w procesie produkcji, dystrybucji oraz sprzedaży. Warstwa którą zdrapujesz jest jednocześnie ochroną przed np. prześwietleniem od spodu przez silne źródło światła. Ja tak to widzę.
  • Odpowiedz
@mdlejtecole: kod kreskowy na każdej zdrapce jednego rodzaju jest taki sam, o wygranej świadczy kod kontrolny różny dla każdej zdrapki który znajduje się pod materiałem ścieralnym
  • Odpowiedz
@mdlejtecole: może tak być. Ale jak system lotto działa to trudno stwierdzić. Od znajomego który prowadził Kolporter i miał kolekture, usłyszałem tipa że najlepiej zdrapki kupować arkuszami, wtedy kiedy docierają do sklepu
  • Odpowiedz