Wpis z mikrobloga

Jakiś miesiąc temu, może trochę dawniej, pisałem o doświadczeniach z lakka- linuxem skrojonym pod emulację, który stroi na retroarch. Trochę potestowałem, pograłem i mogę napisać odrobinę więcej.

Obawiałem się że na dość słabym laptopie (4gb ram, Intel Celeron 1037U (2 rdzenie, 1,8 GHz, Ivy Bridge) ) gry z czegoś powyżej psxa będą chodziły źle więc dość mocno zdziwiłem się że większość gier na Sega Dreamcast chodzi bardzo płynnie oraz ok 1/2 gier z nintendo gamecube chodzi bardzo przyzwoicie.

Sega Dreamcast:
House of The dead- super płynnie
Soul Calibur- super płynnie
Zombie Revenge- super płynnie
Crazy Taxi- super płynnie
Virtua Tenis- super płynnie

Quake 3- niewielkie spadki animiacji ale nie da się grać, nie wiem czym to jest spowodowane
Unreal Tournament- niewielkie spadki animacji ale da się grać

Tony Hawks Pro skater 2- nie da rady grać, obraz jest zgliczowany

Nintendo Gamecube:
Super Mario Sunshine- niewielkie spadki animacji, przez większość czasu rozgrywka jest super płynna
Mario Party 7- super płynnie
Crash Nitro Cart- Super płynnie
Super Mario Strikers - Płynnie, lekkie spadki płynności podczas powtórek itp.

Super mario kart double dash- nie uruchamia się :(
Wario World- Zawiesza się w trakcie gry

Druga sprawa to brak obsługi nintendo switch pro controllera, niestety nie da się go podłączyć.

Będę jeszcze testować, jak dorwę lepszy laptop do rozwalenia to na pewno sprawdzę jak to wszystko na nim chodzi. Może odważę się wtedy odpalić coś z Wii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#retrogaming #konsole #emulacja #nintendo #sega
  • 7
Quake 3- niewielkie spadki animiacji ale nie da się grać, nie wiem czym to jest spowodowane


@dqdq1: Ty to jakoś emulujesz? Nie było wersji linuxowej? Nie powinno przycinać na takim sprzęcie, bo na rpi3 działa w 15-60 fps a jest to sprzęt nieporównywalnie słabszy!