Wpis z mikrobloga

Obecny pojazd Vectra B zaczyna się mi się powoli rozpadać, więc rozglądam się za następcą, który:
- nie będzie rdzewieć tak jak ten opel czy mazdy
- będzie mało awaryjny, a same koszty części nie rozbiją banku
- lakier nie będzie się rysować od samego patrzenia jak w Japończykach
- generalnie szukam czegoś w benzynie z silnikiem nadającym do gazu, ale ostatecznie nie psujący się diesel też przejdzie
- nie będzie słabszy niż obecne 1.8 ze 115 km w przeliczeniu na masę
- pojazd będzie 3-4 dni jeździł po mieście, oraz 2-3 dni po 250 km każdego z tych dni 140-170 km/h po dwupasmowej drodze/autostradzie.
- 4-5 dni hatchback, sedan, ale jak nic nie znajdę to kombi przejdzie, bo również widzę, że jest ciężko, podobnie jak z wersją z benzyną.

Nie mam jakiegoś ustalonego budżetu, rozważam różne przedziały:
- ok. 10k Peugeot 407, niestety większość do diesle w kombi
- ok. 20k Laguna III, podobnie jak wyżej, Citroen C5 II
- powyżej ciekawą opcją jest Peugeot 508, znów tak jak wyżej, ale chociaż ma dość długą skrzynię i niskie spalanie jak na swoją masę, aczkolwiek jest dość duży.

Najchętniej wziąłbym Lagunę III z 2.0T i zagazował, ale znalezienie ładnej sztuki w dobrych pieniądzach jest nierealne. Jakieś inne ciekawe propozycje oprócz wyżej wymienionych aut?
#samochody #motoryzacja #cokupic
  • 14
@Kokosz1200: Bardzo niedoceniany samochód, wyciszenie bez szału, spalanie ponad średnią, ale po to wspomniałem o gazie, plastiki trochę skrzypią, ale generalnie jest bardzo polecany i dobrze wyposażony, oryginalne części niedrogie, a same 2.0 jednostki trwałe, widziałem, że w innych autach robią one po 500 tys. kilometrów i dalej jeżdżą.
@Neoplan: Widziałem, że 140 konna wersja niezbyt nadaje się do gazu, a przynajmniej ją odradzą, chociaż na forum Laguny widziałem i takich co już mają wyraźniej powyżej 300 tys. przejechane i nie widzą problemu. 2.0T i jeszcze z 4control to jak ze ze świecą szukać.
@1492: C5 ma znajomy i nie narzeka :) Ogolem osobiscie bardzo mi sie to auto podoba.
Co do 407 moge sie bardziej wypowiedziec bo ma go 3 znajomych, ale wlasnie wszystkie w dieslu.
Nie wiem ktory rocznik dokladnie chcesz, ale benzyniaki maja silniki z 406, a tam one byly niezawodne :)
@Seractil12: Dwóch wykopowiczów jakiś czas temu pisało, że szukali ładnej C5, jeden ponad pół roku i się ostatecznie poddali, bo nie mogli znaleźć niczego w dobrym stanie.
@1492: Zalezy czego dokladnie chcieli i szukali. Osobiscie moge kupic np. auto z uszkodzonym zawieszeniem, czyli w zlym stanie i sobie naprawic, ale to wynika tez z tego wzgledu, ze pracuje jako mechanik. A z drugiej strony szukaj, a znajdziesz. Cos musi sie w koncu znalezc :) Trzeba tez czesto ogloszenia przegladac bo jak auto naprawde jest dobre,a cena nie jest wygorowana to ogloszenia znikaja w przeciagu 1-2 dni.
@1492: heh i tu tez zalezy od podejscia :) Ogolem tez sie bitych aut nie boje, jezeli sa dobrze zrobione(ojciec blacharz/lakiernik) :D chociaz jak pol roku temu kupowalem samochod to rowniez patrzylismy czy nie jest bity :)
No i jak z miernikiem latasz to tez zwracaj uwage na to, ze czsami niektore elementy mogly byc pomalowane bo np. byly mocno porysane. I tak jeszcze Ci moge dodac, ze jakbys bral auto