Wpis z mikrobloga

Mirki powiedzcie mi jedno - zamawiam z aliexpress od niedawna ale za każdym razem listonosz nie dzwoni tylko przerzuca paczki przez PŁOT. Reklamować to na poczcie czy nie ma sensu? Nie wiem czy majfrendy wysyłają przedmioty jako "paczka" czy list, stąd może to przerzucanie. Ale #!$%@? mnie to.

#aliexpress #zakupyzchin #pytanie
  • 19
@schreder: zamontuje sobie kamerkę przed domem i to nie problem by go dojechać. Pytanie czy jest sens bo jeśli to wysłane jest jako "list" a nie miesci sie w skrzynce to moze stad byc problem.
@1mnew: no to ja bym wolał już zbierać zza płotu niż gnać na pocztę. Tylko lipa jak nie zauważysz paczki albo wyjedziesz i będzie leżała w śniegu/deszczu kilka dni. Ja bym go złapał i powiedizał, żeby nie rzucał. Po donosie może się wkurzyć i robić na złość.
@1mnew: poczta nie ma obowiązku dostarczania tych paczek 'do ręki'.. mi zawsze wrzucają do skrzynki na listy, albo jest awizo, może postaw sobie jakąś porządną skrzynkę żeby nie musieli rzucać przez płot :)
@schreder: ale to jest jego praca by dostarczyć to w calości #!$%@? xD przeciez nie bede mu dzielowal za to ze rzuca mi elektronika na bruk no sorry - jest dzwonek mozna zadzwonic i to zalatwic w cywilizowany sposob
@Ghuleh: no wlasnie o to pytalem bo skoro obowiazku nie ma to tak sie moze wymigac, co nie zmienia faktu, ze trzeba bedzie mu wyperswadować kilka zasad dobrego wychowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@1mnew: no możesz złożyć skargę że paczki są rzucane za płot, bo jednak w takiej sytuacji jak się nie mieści do skrzynki to powinno być awizo... ja mam takiego listonosza co jak paczka nie chciała wejść do skrzynki to zadzwonił czy wpychać na siłę czy dać awizo :D
@1mnew: nie masz dziękować tylko powiedzieć na spokojnie, że jak tak rzuca to może się uszkodzić i też jak leży to od wody (deszcz, roztopy) może się popsuć. Jak Cię oleje to skarga, proste. Ale kamerka by się przydała. To by był dobry argument, żeby poczta coś z tym zrobiła.
@1mnew Skoro listy dochodzą do płotu, to nagle na poczcie ci giną? To się kupy nie trzyma, bo równie dobrze te listy mogłyby też ginąć już na poczcie, bo są nierejestrowane.
@Volki: giną giną:) zamawiałem z UK swego czasu na pr i paczka "nie doszła". Listy dochodzą normalnie - co prawda było to dawno bo ponad rok temu ale po co mam ryzykować?
@1mnew Albo skrzynka, albo przesyłka rejestrowana z opcjonalnym poste restante.

Te przesyłki nie są paczką (która jest zawsze rejestrowana), ale listem nierejestrowanym, które mogą zaginąć na każdym etapie.