Wpis z mikrobloga

Blok do ścinania głów, Anglia 1746. Nie wiem czy topór autentyczny, ale blok/pień tak. Kiedyś było o słynnym kacie z XVI wiecznych Niemiec i on twierdził, że ścięcie to najlepsza forma odejścia z tego świata. Szlachcie mieli ten przywilej tzn ścięcia a nie inne kary jak powieszenie czy spalenie żywcem.

Muzeum

#smoczautopia - Tag do obserwowania. Przegląd przedmiotów z różnych muzeów czasem z dłuższym komentarzem.

#historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #artefaktnadzis #gruparatowaniapoziomu #myrmekochoria
myrmekochoria - Blok do ścinania głów, Anglia 1746. Nie wiem czy topór autentyczny, a...

źródło: comment_hZ9mBLOCv8zbVmckWeyGEof4TDO8XP6b.jpg

Pobierz
  • 12
@enron: No właśnie o to chodzi, wiesz jak się potem taki kat czuł? Jak jakiś amator.


@Ryonnen: i tak specjalnym poważaniem się nie cieszył... Inna sprawa, że może nie doceniam budowy ludzkiego ciała - ale nie wyobrażam sobie, by w jakichś warunkach topór nie był w stanie wykonać zadania przy jednym ciosie.
@bialy_wilk: Jakkolwiek to nie zabrzmi... Wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Trafienie między kręgi powoduje przerwanie rdzenia kręgowego, w zasadzie natychmiastowe i bezbolesną śmierć.
I niech mi ktoś powie, że czytanie książek nie uczy?!