Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 320
Pjoter – miłośnik kolarstwa wyczynowego. Codziennie ciężko ćwiczy z kolegami na swoim składaku za blokami, tudzież świeżo wylanym asfalcie na drodze wiejskiej. W końcu się doczekał, w końcu nie musi jeździć po drodze w której ilość dziur przewyższa ilość kilometrów jej długości.  Wciąż rywalizuje z kolegami o to, kto opanuje najwięcej trików. Codziennie po szkole dzielnie ćwiczy, odreagowując szkolny stres. Jeździ z kolegami do sklepu, po oranżadę, piją ją  oczywiście ,, na spółę’’ – tak jest najlepiej, codziennie płaci ktoś inny a napiją się wszyscy.  Jadą na ,,kwadrat’’ , omówią nowe wypełnione misje w grze komputerowej, pogadają o tym jak babka od matmy przepytała z tabliczki, wstawiając połowie klasy ,,pały’’ i pośmigają na rowerach, osiągając nowe ,,skille’’. Kiedy się ściemni, mama krzyknie przez okno ,,Pjoter do domu’’ , Pjoter pożegna się z kolegami, ,,kajtnie’’ kolegę na ramie roweru pod jego dom i nie siadając na siodełku, przebierając nogami jak najszybciej się da, kołysząc się na boki niczym pełny zaangażowania i determinacji kolaż tuż przed metą – wróci do domu.  To był dzień pełen wrażeń – pomyśli, pójdzie do kuchni na kolacje, przeprosi mamę, że tak długo mu zeszło, otworzy buzię i zaczynie mówić : ,,mame, a wiesz, że z kolegów to tylko ja umiem pivot na przednim kole?’’, dumny z siebie niczym paw. Od jego własnej dumy ważniejsze jest dla niego uznanie mamy, to jej chce zaimponować najbardziej. Chce pokazać, że jest coś, w czym czuje się najlepszy, chce powiedzieć: ,,zobacz, oprócz szkoły i nauki mam też pasję, przyjaciół i fajne relacje’’.  Chłopak chciałby, żeby mama doceniła go w końcu za coś innego, niż piątka ze sprawdzianu z ,,pszyry’’, żeby zapytała o coś więcej niż ,, lekcje odrobione?’’, żeby się zaangażowała, żeby się zainteresowała, albo udawała chociaż, że jej poziom fascynacji tym pivotem jest taki sam jak Pjotera.  To było by dla niego coś wielkiego, gdyby usłyszał ,, A pokażesz mi co to jest ten pivot?’’ albo ,, to rzeczywiście wymaga dużych umiejętności’’ , albo chociaż krótkie, pełne podziwu i dumy ,,woow’’. To by było coś….. Ale Pjoter słyszy to co zawsze, ta nieszczęsna tabliczka, ma ściągę na linijce ale nie powie mamie, bo znowu ona powie, że ją to nie interesuje bo linijką to mu może co najwyżej przyłożyć, jak się tej tabliczki nie nauczy. A jak ojciec wróci to już w ogóle….

Pjoter pójdzie do swojego pokoju, poudaje, że uczy się tabliczki mnożenia, rysując w zeszycie swój wymarzony rower (prawdziwy, taki z przerzutkami), który rodzice obiecali mu za dobre oceny w szkole. Będzie się ,,cykał’’ kiedy wróci tate ale ma nadzieję, że mama nie powie mu o tej tabliczce. Rzuci jeszcze kilka luźnych myśli w swoją stronę : ,, gdyby tabliczka mnożenia wchodziła mi do głowy z taką łatwością jak nowe triki na moim składaku..’’ , zadając sobie pytanie ,, dlaczego ich interesuje tylko moja szkoła?’’

Drogie dzieci – bądźcie jak Pjoter, pielęgnujcie pasje i przyjaźnie. Drodzy rodzice- nie bądźcie mamą Pjotera. Znajomość tabliczki mnożenia nie definiuje powodzenia życiowego waszych dzieci.   Mówcie swoim dzieciom ,,wooow’’ kiedy wykonują superultratrudne życiowe tricki, bawcie się razem z nimi, pytajcie o nowe związki, stare przyjaźnie i największe pasje.  Uczcie waszych dzieci najważniejszej zasady mnożenia : miłość to jedyna rzecz, która się mnoży jeśli się ją dzieli.

#pjoter #janusze #rodzice #rodzina #dziecko #heheszki #memy #smieszneobrazki #zycie #truestory #takaprawda #takbylo #psychologia #wychowanie #dom #relacje #humorobrazkowy
trwaidentyfikowanie - Pjoter – miłośnik kolarstwa wyczynowego. Codziennie ciężko ćwic...

źródło: comment_5Gu0fSToAy2q1VwK1LTRPBcf1X1v9F4m.jpg

Pobierz
  • 16
@matejusz_po_prostu: Raczej przygnębiające i smutne ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@trwaidentyfikowanie
Po przeczytaniu od razu mi się skojarzyło z tym:

#!$%@? pensja 1800 zł za stanie na kasie, powolna wegetacja, brak rozrywek,
brak pieniędzy na jakiekolwiek wakacje, ciuchy kupowane raz w roku
albo co miesiąc w szmateksie, brak pieniędzy na rozwój swoich dzieci,
"tate tate jestem dobry w gała, zapisz mnie do klubu, to tylko 60 zł miesięcznie
Chłopak chciałby, żeby mama doceniła go w końcu za coś innego, niż piątka ze sprawdzianu z ,,pszyry’’, żeby zapytała o coś więcej niż ,, lekcje odrobione?’’, żeby się zaangażowała, żeby się zainteresowała, albo udawała chociaż, że jej poziom fascynacji tym pivotem jest taki sam jak Pjotera.


@trwaidentyfikowanie: historia #!$%@? mojego zycia. cale wsparcie od rodzicow to bylo "ty sie nic nie uczysz" #!$%@? ja #!$%@?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Wszystko oprócz grafiki jest moje. Tekst napisałam bo ten mem to mem moich czasów. Piszę czasem różne rzeczy ale ten tekst spotkał się z takim zrozumieniem tylko u was wykopki. Jak wam się podoba, dajcie znać to czasem "wysmaruje" może coś jeszcze z życia Pjotera. (ʘʘ)