Wpis z mikrobloga

Rowerowe mirki. Na wiosnę planuje kupić gravela - na codzienne jeżdżenie i dłuższe wypady bikepackingowe. Więc głównie na drogi dla rowerów/asfalt, z możliwością zjechania na ścieżkę leśną/szuter z założonymi sakwami lub bez. I tutaj nasuwa się pytanie - co kupić? XC już mam, więc nie będzie to rower który wybiorę w las/góry, tylko w lekki teren.

Do tej pory zastanawiałem się pomiędzy Specialized Diverge E5 Sport i Fuji Jari 1.7 2018 (szukam czegoś na aluminiowej ramie), ale ostatnio zauważyłem, że Triban Rc520 jest konkurencyjny pod względem ceny, i tutaj rodzi się pytanie. Czy warto dopłacać do Fuji/Speca? Czy możliwość założenia szerszych opon niż 36mm jest jakaś zaletą dla moich potrzeb, skoro w trudny teren i tak wybiorę xc? Czy może tylko mi się wydaje że Triban będzie się nadawał do takich zastosowań i jednak powinienem z niego zrezygnować, żeby potem nie pluć sobie w brodę? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#wykoptribanclub #rower #gravel
  • 4
@insHade: z tego co widzę na plus dla Fuji ma uchwyt na bidon pod ramą a triban tego nie ma, oraz na górze ramy. Nie wiem czy to coś zmienia ale zawsze :) W tribanie włożysz max 38 oponkę, mirek co pracuje w decathlonie ostatnio wrzucał.