Wpis z mikrobloga

6 dzień wyzwania prowadzonego pod tagiem #dzienza10
Dzisiaj nie miałem zbytnio czasu na obiad więc musiałem skoczyć po kajzerki.
Barszcz śniadaniowy robiłem wczoraj wieczorem i jest kozacki. Juz wiem, ze na
stałe wejdzie do menu. Jestem najedzony i jest ok.
Dzisiaj kupiłem keczup bo organizm domagał się konserwantów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ŚNIADANIE Barszcz z ziemniakami
- 310 g ziemniakow 93 gr
- Seler 52 gr
- Buraki 2 x 60 gr
- Marchew 31 gr
POWYŻEJ Koszt skladnikow na 3 porcje.
Mięso zjadłem w następnym posiłku, więc wliczam je do poniżej.

KOSZT POSIŁKU 1 zł

OBIAD 4 kajzerki z szynką i szkrzydełkami
- kajzerki 1 zł 16 gr
- ketchup 30 gr
- skrzydelka 2 zł 35 gr
- szynka 200 g - 2 zł 56 gr

KOSZT POSIŁKU 6 zł 37 gr

KOLACJA Kasza + brokuł + miesą z obiadu
- kasza 50 g - 24 gr
- brokuł 1/3 - 1 zł

KOSZT POSIŁKU 1 zł 24 gr (nie licząc resztki miesa)

Dodatkowo skonsumowałem reszte czokoszoków za 80 groszy i multiwitamine za 20 groszy
KOSZT DNIA 9 zł 61 gr
PRZEJEDZONA KASA NA DZIEN DZISIEJSZY 58 zł 77 gr

#oswiadczenie #gotujzwykopem #gotujzmikroblogiem #sniadanie #obiad #kolacja

Wołam


@Flidd @munchkin @Shadowglory @BenzoesanSodu @Hubi112 @Rabu @SpalonyHeretyk @FantaZy @Anaxa @panpikuss @DeerIda @ele_ktryk_ @VonHautkopf @Route6 @nokash @l_Grela_l @mirkewolnystrzelec @Ausfahrt @Seractil12 @Naiken @Niuniejszyn @TojaNiedzwiedz @Dokki @mkkud @WladcaSlimakow @biauywilg @archanger @cns @pancreas @Amorfly @Naisa @mwss
Pobierz Arturian - 6 dzień wyzwania prowadzonego pod tagiem #dzienza10
Dzisiaj nie miałem zb...
źródło: comment_7d26ECmzYn01roIoZVeH5C1bDu4GOH0d.jpg
  • 42
@cns: miałem plan na FAQ ktory bede przeklejal :D
@nokash: wkladasz dwa trzy dorodne buraki do wody tak zeby byly cale zakryte i gotujesz (nie obierasz), do buraka mozesz dodac soku z cytryny.
W drugim garnku 2-2,5 litra wody, skrzydelka/udko, cwiartke selera lub pol, marchew, cebule (wczesniej lekko ja podsmazyc) pietruszke i gotujesz na malym ogniu tak by nie dopuscic do wrzenia. Mozna tez tam ziemniaki wrzucic.
Po dwoch godzinach
@slapdash: nie liczylem wczesniej poza wczorajszym dniem, sprawdz w tagu, spory deficyt.
jutro wjezdza maslo i oliwa to bede podbijal troche kaloryke.

@klonczyslawek: no na mnie jest taka pozytywna nagonka powiedzmy bo ludzie zyczliwie pisza ale mam poczucie jakbym jadl chipsy z parowkami popijajac woda zywiec smakowa, piwem i litrowym blackiem.
@FantaZy: do konca lutego, potem pomysle co dalej. juz rozwazalem opcje typu ze pozostane przy tym pod warunkiem np 100 zl boostera zebym mogl kupic troche rzeczy bo jednak teraz nie korzystam z niczego co jest w chacie i nie mam przypraw, maki, oliwy, oleju kokosowego itd. nie moge tez za bardzo zapasow zrobic bo jak mi cos zostanie na przyszly miesiac to bedzie to oznaczalo ze jadlem za mniej niz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Arturian: strasznie drogie ziemniaki, nie kupuj w markecie, ja na rynku place 10 zł za worek 15 kg co daje 66 gr za kg a Ty tutaj masz wypisane 90 gr za 30 dag czyli 3 zł za kg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Arturian: albo pozagladaj do warzywniaków osiedlowych, na pewno cena nie przekroczy 1,20 za kg zależnie od odmiany, strasznie Ci to zawyża kosztorys