Wpis z mikrobloga

Idea Bank ma przejąć Getin Noble, a akcjonariusze Getin Noble za każdą akcję mają otrzymać 0,185 akcji Idea Banku. Wychodziloby zatem, że cena akcji Getin Noble powinna być ok 18,5% ceny Idea Banku... tymczasem jest to niespełna 10%.
Innymi słowy, przy cenie 5,4 zl za Idea Bank, Getin Noble teoretycznie powinno kosztować 1 zł, a kosztuje 50 gr...
Czy to okazja żeby łatwo zgarnąć 100%?
https://stooq.com/n/?f=1271164&search=getin+noble
#gielda #getin #ideabank #ekonomia
badtek - Idea Bank ma przejąć Getin Noble, a akcjonariusze Getin Noble za każdą akcję...

źródło: comment_wUgj785Z63LQsR5naxgP91iGJ3O31PxO.jpg

Pobierz
  • 10
@Precypitat: ja myślę, że to wynika z tego, że GNB jest na 2 fixingach, a nie na ciągłych - gracze, inwestorzy tego nie lubią.
Podobnie było z GTN - Grupą Getin pod koniec roku. Kiedy była na 2 fixingach to wzrosty były dużo mniejsze niż na Getin Noble i Idea Bank. A jak tylko wprowadzili go na ciągłe to nadrobił.
@Koryntiusz: jak to wyliczali, to cena była niższa, ale to niewiele zmienia. Zgodnie z wstepnymi ustaleniami, za 1 akcje GETIN NOBLE dostaniesz 0,185 akcji IDEA Banku. Ryzyko jest takie, że to się może zmienić, że np obniżą to do 0,15 albo 0,11. W kazym razie teraz jest 0,1. Wg mnie to wynika z niechęci inwestorów do kupowania akcji które nie są w notowaniach ciągłych, tylko na 2 fixingach.