Wpis z mikrobloga

Ostatnio pod #merkuriusz wrzucałem na Mirko historię Kryzysu Kongijskiego w 3 częściach. Walczyłem, żeby nie były za długie, a tu szok i niedowierzanie - kilku Mireczków poprosiło mnie o zebranie tego w całość i zrobienie z tego jednego znaleziska.
Chcieliście to macie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.wykop.pl/link/4788913/kryzys-kongijski-szokujace-zbrodnie-belgow-z-drugiej-polowy-xx-wieku/

Szczerze mówiąc liczyłem, że zajmie mi to godzinkę, może dwie i fajrant, a tu…
Kilkanaście godzin, które poszły na: wybór nowych fotek, ujednolicenie tekstu, rozbudowa końcówki, zbiorcze **TL;DR + całkowita przeróbka tekstu, żeby wyrobić się w 17260 znakach
(bardzo prawdopodobne, że jestem idiotą, ale wykopowe znalezisko dopuszcza max 20 tys. znaków, które nie są 20 tys. znaków, bo wygląda na to, że edytor wykopu dorzuca do tego również znaczniki html…)

Efekt – mam nadzieję, że konkretny tekst, w którym znajdziecie cały opis „Kryzysu Kongijskiego”. Do poczytania i pochwalenia się przed znajomymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#merkuriusz - tag z ciekawostkami ze świata

#gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #historia #afryka #kongo

ps.
Ostatnio usłyszałem, że w ramach dekomunizacji w Otwocku zabrali Lumumbie ulicę i zamiast tego mamy ulicę Johna Lennona - no serio? ()
Pobierz Merkuriusz_Ordynaryjny - Ostatnio pod #merkuriusz wrzucałem na Mirko historię Kryzysu...
źródło: comment_pQBi9II12viUxXHrDZs4sMdsRX6KXvHF.jpg
  • 15
Szacunek za wiedzę i ogromną pracę włożoną w przegotowanie znaleziska.

@RFpNeFeFiFcL: Dzięki (ale najgorsze w tym wszystkim była walka z wykopowym edytorem znalezisk. Po cichu nawet szanuję, za przygotowanie takiego badziewia) :/

rób wincyj, fajnie się to czyta

@lawanty: będzie więcej! (tylko muszę się zastanowić nad tematem) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wrzucając następnym razem, zawołaj proszę.

@powsinogaszszlaja: no właśnie zastanawiam się jak podejść do tematu.
@Merkuriusz_Ordynaryjny:

ale najgorsze w tym wszystkim była walka z wykopowym edytorem znalezisk.


Wiem jak mało kto, bo "walczyłem" z tym wiele razy :)
Podeśle Ci wieczorem link do strony gdzie można dodawać tekst i fotki prawie bez limitu.

Może jakiś osobny wpis do plusowania, dla tych którzy chcą być wołani?


Z mojego doświadczenia :
Dodaj na końcu znaleziska post z zaproszeniem do wołania, a chętni się zapiszą.

Mnie bardzo by interesowało
@RFpNeFeFiFcL, @powsinogaszszlaja: Dzięki za podpowiedź. Taki osobny post do wołania to może być sensowne rozwiązanie.
Mitkolisty już raz próbowałem, ale jakoś mi nie wyszło i teraz używam ich do wołania plusujących konkretne wpisy (jak coś piszę w częściach)

Mnie bardzo by interesowało takie rzetelne znalezisko historyczne o Liberii.

Tu możesz wrzucać dowolny kontent https://telegra.ph

@RFpNeFeFiFcL: Liberia (a dokładnie pewna liberyjska kasteta wideo) to jeden z tematów, nad którymi myślę