Wpis z mikrobloga

Od tygodnia chodzę na siłownię i przez ostatnie dni zauważyłem pewne zjawisko, którego w Polsce chyba się nie da zobaczyć. (Może z kilkoma wyjątkami)
Przez ostatnie dni chodzę w okolicach 9-10 rano na siłownię z powodu drugiej zmiany w pracy.
Od samego rana widzę w zasadzie samych ludzi w wieku 60-70 lat ćwiczących na maszynach, bieżniach, sali fitness. Siłownia ma 3 kondygnacje i na każdym piętrze jest po prostu pełno. Owszem, jest też kilka młodych osób, ale może na palcach jednej ręki można ich zliczyć.
Smutne jest to, że w Polsce ludzie w takim wieku zamykają się na aktywność, zamykają się na świat i gniją po prostu w domu. Częściowo rozumiem, bo i zdrowie nie pozwala lub cokolwiek innego. Wiem też, że tutaj to normalne, ze tacy ludzie spędzają razem jakoś czas i przy okazji ruszają się, by być jak najdłużej sprawnym fizycznie.


#przemyslenia #silownia #speedywholandii #holandia
BySpeedy - Od tygodnia chodzę na siłownię i przez ostatnie dni zauważyłem pewne zjawi...

źródło: comment_sOqdZLlOpODkG7wGPwMb6l1yJMtnnoew.jpg

Pobierz
  • 20
@BySpeedy: też masz szafki przy recepcji, że niektórzy(większość?) tylko ściągają kurtkę i lecą z koksem, a później kurteczka na plecy i fru do domu bez prysznica? ;)
bo też chodzę od dwóch tygodni i o ile ludzie nawet są to nie zdarzyło mi się, żeby ktoś korzystał z prysznica w tym czasie co ja ;]
Od samego rana widzę w zasadzie samych ludzi w wieku 60-70 lat ćwiczących na maszynach, bieżniach, sali fitness. Siłownia ma 3 kondygnacje i na każdym piętrze jest po prostu pełno. Owszem, jest też kilka młodych osób, ale może na palcach jednej ręki można ich zliczyć.


@BySpeedy: standard, na prowincji jest tak samo. Ale kotwica w plecy dla BasicFita, bo jest tak tani i okupowany, że na takie sprzęty jak stojak do
@vladek
@Dyktus boze co za bzdury. Jak ktos normalnie cale zycie pracowal to ma dobra emeryture. Juz przestancie rozpowiadac te mity o biednych emerytach. Ci co maja grosze to cale zycie zadnej skladki nie odprowadzili wiec z jakiej racji maja cos teraz miec? Niech do pracy #!$%@?.
@ethics: ale ja nie oceniam czy mają niskie emerytury ze swojej winy, czy peło/pis im zabrał, czy #!$%@?ą na leki czy na jedzenie. Po prostu będąc w tym wieku w naszym kraju są pilniejsze/ważniejsze wydatki niż karnet na siłkę/fitness. W Hiszpanii w jednym z pueblos jest basen miejski na świeżym powietrzu - wejście kosztuje 1.5-2 eurasy, na cały dzień. I wtedy ludzie chętnie przychodzą na jakiś aerobik w wodzie. A w
jak ktoś ma 2-3 kilometry do domu to często woli wziąć prysznic w domu


@geuze: ja nie neguję i rozumiem, ale też dziwne dla mnie, że druga po szkotach oszczędna nacja, a nie korzysta z darmowego prysznica xD
@BySpeedy: Myślę, że to się znacząco w nadchodzącym pokoleniu zmieni. Według mnie powód tej różnicy jest prozaiczny - edukacja... tylko tyle i aż tyle. Pochodzę z rodziny robotniczej i u mnie większość rodziny niestety ma podejście, że jak się zapieprza fizycznie, to już ćwiczyć nie trzeba... bo przecież tyle ruchu w pracy! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tylko, że to nieprawda - jak pracujesz dajmy na to w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BySpeedy: ja byłem w szoku jak starsza osoba dała a albercie swój portfel zeby kasjerka sama sobie kase wzięła ( ͡° ͜ʖ ͡°) a kasjerka schowała paragon resztę grzecznie do portfela ( ͡º ͜ʖ͡º) do jakiej siłowni chodzisz?