Wpis z mikrobloga

@Jemigrant: Benzyna tylko, korekty paliwowe są dodatnie ~+10% na obu bankach. Popsikałem trochę samostartem i mam wrażenie, że dwa razy wracały w okolice 0% ale za mało tego było żeby wskazać konkretne miejsce i będę robił drugie podejście.
@Jemigrant: Tego niestety nie jestem pewien bo skupiałem się na jałowych ale chyba wracają lekko bliżej zera co również sugeruje nieszczelność która przy mocniej otwartej przepustnicy ma mniejszy wpływ prawda?
@Jemigrant:

z auta nie śmierdzi paliwem z wydechu?

Nie zauważyłem nic takiego, w ogóle nie czuję z nim żadnych problemów ale ciężko mi ocenić bo mam go od miesiąca i brak porównania do całkiem zdrowej jednostki ale czuć moc i w mojej ocenie pracuje równo.

jak sie zachowują pod obciążeniem, jak mu depniesz to pierwsza powinna iść bogato aż odpuścisz gaz

Dzięki za zainteresowanie, odezwę się jutro :-)
@oczkers miałem niedawno sytuację walniętego ECU. Widział że mieszanka biedna, zwiększał dawkę aż do oporu ale sygnał nie docierał do wtrysków. Uszczelnialiśmy, podmiana przeplywki, lambdy, wtrysków, filtrów i jeszcze kilka innych zabaw a tu komputer wypierdziany, myślałem że się rozpłaczę
@Jemigrant: To była kwestia wiązki i gdzieś po drodze gubił sygnał albo nieudolny mod czy autentycznie taka dziwaczna awaria i jednostka komputera do wymiany?
Przynajmniej jakaś konstruktywna rozrywka, a nie ciągle te oleje i klocki, prawda ;-)?

Wracając do mojego przypadku, przy obciążeniu sondy na obu bankach trzymają się stabilnie na górze i przy hamowaniu silnikiem również stabilnie na dole, a normalnie pracują w miarę celnie między 0.1-0.8. Na jałowych korekty
@oczkers więcej niż 10 procent nie widziałem, auta z którymi robię zdrowe mają zawsze trochę na plus, nie więcej niż 7, dużo zmienia gaz bo się mapa benzyny rozjeżdża i psuje wszystko, trzeba albo resetować korekty i testować tylko na benzynie albo do gazownika się uśmiechać. Jeśli długoterminową masz +10 i nie rośnie ani nie sypie checkiem tzn że komputer jeszcze sobie z tym problemem radzi, na start filtr paliwa bo pewnie