Wpis z mikrobloga

Szukam informacji, gdzie we #wroclaw można poddać się egzorcyzmom, najlepiej w sobotę, może być indywidualne spotkanie (warunek konieczny: możliwość uczestniczenia świadka z możliwością rejestrowania video). Chodzi mi o miejsce, gdzie ksiądz lub inna upoważniona przez Krk będzie w stanie wypedzic ze mnie demona (możliwe też spotkania gdzie ludzie wpadają w trans, szatan w nich wstępuje, ogólnie wszelkie miejsca gdzie dzieją się rzeczy które nie śniły fizjologom).

Jako ateista, zatwardziały przeciwnik religii i istniania ponadprzyrodniczej siły sprawczej, chętnie wezmę w takim evencie udział aby raz na zawsze upewnić się czy mam rację czy może się mylę w swoich poglądach - albo stać się głęboko wierzącym i leżącym krzyżem chrześcijaninem zgodnie z wychowaniem albo głębokim ateistą.

#bekazkatoli #religia #katolicyzm #chrzescijanstwo
  • 22
@papaj_21_37: Nie ma nic na youtube i nie będzie nigdy. Bo cie z telefonem stamtąd wyniosą prędzej za drzwi niż ci dadzą coś nagrać, do tego telefon zabiorą i skasują to co nagrałeś i oddadzą. Ja tam byłem dwa razy i widziałem cuda różne których wytłumaczyć nie mogę. Warto pojechać do Częstochowy żeby to zobaczyć na żywo, jak z ludzi wychodzą demony, znam kilku hardkorowców którzy się nawrócili po tym MAMRE
@Superincomprehensible: Proszę cię, sam byłem na tych "Mamrach" przez rodzinną indoktrynację. Z tego co później czytałem to część ludzi to aktorzy i choć sam czułem się dziwnie i kręciło mi się w głowie, to uważam, że to sprawka rozpylonych w powietrzu substancji, lub sprytnej zagrywki psychologicznej. Sama msza odbywa się w warunkach, które można by określić jako "mgliste". Ludzie faktycznie padają tam jako niby "otumanieni przez dobro Jezusa" ale prawda jest
@GalaxyDog: Jak ja nie lubię jak ktoś wnioskuję z mojej wypowiedzi cudawianki jakieś, nie, ja nie wierzę w to i zgadzam się z twoim komentarzem że to jest ściema, choć myślę że nie są to aktorzy ani żaden gaz w powietrzu. Tylko choroby psychiczne i efekt tłumu, tyle w temacie. A ci hardcorowcy to i tak słabi co się nawrócili, są mordercy i zatwardziali kryminaliści przed którymi ludzie sikali w majtki
@Superincomprehensible: Ok, może faktycznie źle zinterpretowałem twoją wypowiedź, jeśli faktycznie tak jest to serdecznie przepraszam. Miło jednakowoż słyszeć, że zgadzamy się w tym, że jest to absolutna ściema i granie pod publikę. Ciężko wyjaśnić co się tam dzieje i próbowałem to robić ( w sensie wyjaśniać) ze znajomymi i wierzącymi i niewierzącymi i nigdy nie doszliśmy do jakichś konkretnych wniosków - głównie te które przytoczyłem.

Uważam po prostu, że taka bądź
@GalaxyDog: Nie ma za co, to tylko internet.
Znam gościa, normalny chłopak, ożeniony, pracujący, ogarnięty itd. No nie powiedziałbyś nic o nim złego czy dziwnego. Ten gość wierzy w demony i mamre, wypędzanie itd. tak mocno w to wierzy że mógłby się z tobą o to spierać miesiącami codziennie. To jest jego obsesja. Właśnie na takich ludziach żerują księża którzy zarabiają na tym dobrą kasę, świetnie się bawiąc przy tym. Wątpię
@Superincomprehensible: skoro ludzie tam lewitują i robią inne nieracjonalne rzeczy to może warto by to nagrać i udostępnić? Gdyby coś takiego miało miejsce wiele osób mogłoby uwierzyć. Ciekawe czemu nie ma żadnego nagrania z takich nadprzyrodzonych rzeczy, mimo iż tylu ludzi zarzeka się, że było świadkami takich scen? Chyba kościół nie posunąłby się do manipulacji? Musi być jakiś ważny teologiczny powód.
@Juan_xD: Widziałem typa jak walił głową i całym ciałem o posadzkę i na płasko do góry się odbijał wyżej niż fizyka by wskazywała, potem jak już z niego niby coś wyszło to wstał i nic mu nie było, gdzie powinien mieć wstrząs mózgu albo pękniętą czaszkę od takiego czegoś. Normalny człowiek by miał na pewno. Tu akurat sądzę że są jakieś siły których jeszcze nie znamy i pozwalają umysłem sprawiać że
@papaj_21_37 Polecam najpierw poczytać wywiady z ks. Radoniem i może obejrzeć "Walkę z szatanem", a później jeszcze raz się zastanowić czy serio chcesz się poddawać egzorcyzmom.
@Superincomprehensible @GalaxyDog Te msze o uzdrowienia są średnio akceptowane przez Kościół. Ostatnio była fala wypowiedzi o zzielonoświątkowieniu w Kościele i te wszystkie nabożeństwa uzdrawiające się pod to łapią. Śliski temat, chyba nawet sam Watykan nie wie co z tym zrobić, bo to już podchodzi czasem pod
@sinuh: Nie do końca bez pyskówki, no bo ja pierwszy chciałem strollować i napisałem o kompleksach i czarnej liście (oczywiście nie dodałem) ale kolega tutaj zachował zimną krew jak na wykopka i dlatego dalej dyskutowaliśmy normalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale wiem o co ci chodzi, w dyskusjach internetowych, czy to w Polskich netach czy zagranicznych to widać każdego zżera ego i każdy chcę być najmądrzejszy i
@papaj_21_37 Nie, chodzi o to, że praktycznie każdy przypadek "opętania" to choroby albo zaburzenia psychiczne. Ten dokument z HBO świetnie to pokazuje. Część egzorcystów o tym wie, np. właśnie Radoń, część nie odpuszcza tematu, bo to albo zbyt dobry biznes albo sami są tak pokręceni, że wierzą w to, że każde zaburzenie to szatan.
Jak masz ochotę to idź do egzorcysty, ale pierwsze, co powinien zrobić, to zapytać o opinię psychologa i
@belfrzyca: czemu wśród katolików tak rzadko słychać głos rozsądku jak te, które przytoczyłaś? Dlaczego większość wolinwierzyć, że jak ktoś ma poważne zaburzenia osobowości to opętał go sumeryjski demon? Przecież to jest herezja wg mnie. Pewnie chodzi o biznes tak jak pisałaś, a najłatwiej zarobić na głupocie i naiwności.
@Juan_xD Niestety instytucja Kościoła od zawsze jest podzielona i nigdy nie dojdzie do sytuacji, kiedy wszyscy zaakceptują złoty środek. Z jednej strony mamy samozwańczych szamanów, którzy widzą szatana w Harrym Potterze, a z drugiej są ultralaiccy księża, którzy wręcz głoszą, że piekła nie ma. Ot, jak w każdej dziedzinie w tym chorym państwie.