Wpis z mikrobloga

Dla widoczności: #rozdajo 50 zł, wystarczy zaplusować ten wpis. Losowanie za pomocą mikrorandom do końca przyszłego tygodnia. Forma wypłaty: przelew na polskie konto bankowe, wypłata gotówki z bankomatu za pomocą Skycash lub Blik. Zielonki z kontem założonym dzisiaj lub później nie biorą udziału.

Opcjonalnie, dla osoby, która poleci mi w komentarzach sprzęt, który wybiorę i będę zadowolony, również dodatkowe 50 zł, ale to już według mojego uznania. Tutaj załapie się nawet zielonka, która założy konto tylko po to, żeby mi udzielić rady :)

***

A teraz dla tych, którzym chce się czytać i ogarniają sprzęt;

Witam, mircy mam wrażenie, że wszedłem w dosyć niezagospodarowaną jeszcze rozsądnie niszę jeśli chodzi o sprzęt #komputery - czytaj chciałbym przycebulić, bo wytać ponad 11K na tablet wydaje mi się na razie przesadą jak na moje potrzeby.

W domu pracuję na PC, na wyjazdach na laptopie, norma. Do laptopa dokupiłem sobie samą klawiaturę numeryczną, gdyż część mojej pracy jej wymaga. Pracuję na dysku USB 3, więc czy go podłączę do stacjonarki, czy do lapka, nie ma dla mnie różnicy.

Niestety dosyć szybko okazało się, że "przeskakiwanie" pomiędzy klawiaturą laptopa a tą w domu do PC sprawia mi pewne problemy, opóźnienia. Gdy przyzwyczaję się do klawiatury, piszę na niej bezwzrokowo no i takie przeskoki powodowały zamieszanie, pomyłki, problemy z przestawieniem się.

A ponieważ lapka miałem "flip", czyli odwracany ekran o 180 stopni, kupiłem pełnowymiarową klawiaturę Logitecha z opcją błyskawicznego przełączania się pomiędzy urządzeniami, dzięki czemu mogę przy jej użyciu pisać także na komórce/tablecie, ma nawet uroczy stojaczek pod urządzenie mobilne.

Generalnie to się sprawdza na wyjazdach, na pewno jest lepiej niż było. Ale mój laptopik niecałe 12" kupiony okazyjnie, którego pieszczotliwie nazywam "gowienkiem", przestaje mi wystarczać. Do tego klawiatura ma 43 cm szerokości, więc zupełnie nie mieści się do mojej torby na 12" lapka.

Więc potrzebowałbym najlepiej tablet o ekranie 15-17" (szerokość 43 cm, wysokość i grubość dowolna) z Windowsem 10, ewentualnie "flippable" laptopa, ale z jego klawiatury i tak nie będę korzystał, więc po co mi ona. Tyle, że tabletów spełniających moje wymagania jest tyle, co kot napłakał.

Lapka używam głównie do obróbki danych i programowania, chociaż opcjonalnie chętnie chciałbym mieć możliwość zrobić na nim większy projekt np. w Photoshopie, ale to nie jest wymóg konieczny, to mogę robić na stacjonarce. W każdym razie moje gówienko z podstawową pracą dawało radę.

Wymagania minimalne (opcja A):
- Windows 10
- Ekran dotykowy minimum 15" FULL HD
- 4GB RAM
- port USB 3
- jeszcze jeden port USB 2
- procek 2,5 GHz 2 rdzenie
- grafika ujdzie Intel HD
- gniazdo słuchawkowe jack 3.5 mm
- kamerka, mikrofon, bluetooth, wifi - to posiada już raczej wszystko, ale jako ścisły umysł, wolałem wspomnieć dla pewności
- jeśli to miałby być laptop, to koniecznie "flippable", czyli ekran odwracany o 180 stopni.
- HDD 64 GB (więcej nie potrzebuję, bo będę korzystał z dysku zewnętrznego).

Wobec powyższego odpada np. Surface Pro z powodu za małego ekranu (12,3")

Mile widziane, ale niekonieczne (opcja B):
- 8GB RAM
- lepszy procek, grafika
- USB C pracujący z prędkością minimum USB 3.1
- ekran obsługujący zaawansowane risiki
- przyzwoite głośniki
- wyjście HDMI
- długa praca na baterii
- dysk SDD

Tutaj rozwiązaniem całkowitym byłby w zasadzie Surface Book 2 15", który z Surface Dock po podłączeniu do zewnętrznego monitora zastąpiłby mi PC w domu. Ale to kosztuje ponad 12K z dockiem i mam potworny ból dupy, gdybym miał tyle teraz na to wydać.

PS. iOS odpada. Mam własne programy skompilowane pod Windows i ogólnie jestem Windows-guy. Jak wszyscy pluli na Vistę, ja kupiłem lapka z Vistą SP1 i byłem zadowolony.

Wracając do tematu, mój research na szybko:

1. Laptop HP Envy 15 X360 i5-5200U 8GB 1TB Dotyk FHD
Plusy: 8GB RAM, niezła cena, wyjście HDMI
Minusy: Grafika Intel
https://allegro.pl/oferta/laptop-hp-envy-15-x360-i5-5200u-8gb-1tb-dotyk-fhd-7596134129

2. HP Pavilion 15 x360 i5-6200U 8/240GB SSD FHD 930M
+ jak wyżej plus grafika GeForce
https://allegro.pl/oferta/hp-pavilion-15-x360-i5-6200u-8-240gb-ssd-fhd-930m-7828216188

3. LENOVO YOGA 500-15IBD i5 4GB WIN10 240SSD GF940M
+ Dysk SDD, karta grafiki, do tego mam spory sentyment do marki Lenovo, mój aktualny tablet to Lenovo, poprzedni też był Lenovo, moja mama też wybrała tablet Lenovo, moje "gówienko" to także Lenovo Yoga, które pomimo niewielkiego rozmiaru i nie najlepszych parametrów, daje radę z moją pracą.
https://allegro.pl/oferta/lenovo-yoga-500-15ibd-i5-4gb-win10-240ssd-gf940m-7783845310

4. Lenovo Yoga 730 15 i7 8550U 8GB 256GB FHD GTX1050
https://allegro.pl/oferta/lenovo-yoga-730-15-i7-8550u-8gb-256gb-fhd-gtx1050-7645548493
Gdyby to miało ekran 17"...

5. Dell Insp 7773 FHDT i7 8550U 8G 256 SSD MX150 W10
+ SIEDEMNAŚCIE KOMA 3 CALA <3, grafika GeForce, 8GB RAM, 4 rdzenie procka, chwalą się fajnym dźwiękiem
https://allegro.pl/oferta/dell-insp-7773-fhdt-i7-8550u-8g-256-ssd-mx150-w10-7713808527 (wiem, że to jakiś po zwrocie).

No i moje pytanie. Czy coś mi umyka? Nie mam wiele czasu na research. Taki Dell zdaje się być okay, ale na stronie Della nie znalazłem innych lapków "flippable". Oglądam czasem kanał Unbox Therapy, słucham podcastu technologicznego Yes Was Podcast, ale nie kojarzę, aby była tam mowa o czymś dla mnie.

Czy jest jakiś lapek 17 cali "flippable" w przyzwoitej cenie z przyzwoitymi parametrami, który pominąłem? Coś w rodzaju propozycji nr 5, Dell. Ogólnie gdzie można szukać takich produktów? Byłem ja jakichś porównywarkach tabletów i laptopów, ale po zaznaczeniu moich wymagań miałem zero wyników (poza Allegro). Może jakaś strona po angielsku?

Będę wdzięczny za pomoc.

A może ktoś ma coś w dobrym stanie na sprzedaż, jeszcze na gwarancji? Najlepiej górny #slask #malopolska #krakow bo bym kupił osobiście.

Na fotce moje aktualne, mobilne "stanowisko" pracy.

#windows #windows10 #tablet #laptopy #pytanie #pytaniedoeksperta

Dorzucę jeszcze #wonziu bo z tego co widzę, jest tam sporo geeków (w pozytywnym rozumieniu) znających się na IT i sprzęcie.

Edit: Ps. Moje poprzednie #rozdajo 50 zł bez warunków:
https://www.wykop.pl/wpis/27179517/kompletnie-zapomnialem-o-tej-wyplacie-byl-jakis-pr/
Rezultat:
https://www.wykop.pl/wpis/27207981/zwyciezca-mojego-rozdajo-50-zl-przelew-na-konto-je/
Mordeusz - Dla widoczności: #rozdajo 50 zł, wystarczy zaplusować ten wpis. Losowanie ...

źródło: comment_CrzxKS5h9bo6gpcTG9aGxrONCYJrYjw0.jpg

Pobierz
  • 52
jak ty ten laptop stawiasz? Tylko tak:


@unweek: Mam odruch stawiania go "pionowo" czyli tak /\ ponieważ wtedy blokuje się klawiatura jego i mogę go przenosić bez zastanawiania się, czy czegoś przypadkowo nie nacisnę na klawiaturze. Ale masz rację, mogę go równie dobrze ustawiać jak Ty, gdy nie mam w planie go ruszać.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@Mordeusz: Jako fanka Della rekomenduję Della. Masa moich znajomych ma lapki od nich z różnych półek cenowych i do różnych zastosowań, wszyscy zadowoleni. Sama mam takiego 10letniego który wciąż śmiga ( ͡° ͜ʖ ͡°) Delle są trwałe, trzeba to przyznać. Znajomy który ma właśnie Inspirona 2w1 chwali sobie bardzo. Tylko że większość z nich ma HHD, a ty chciałeś SSD...
Na ile korzystasz z ekranu dotykowego?


@rannyrabarbar: Gdy korzystam z myszy, wtedy minimalnie. Ale...

Czy ważna jest dla Ciebie praca stylusem?


Chciałbym, aby stała się ważna. Kiedyś rysowałem ołówkiem na takim poziomie, że dostałem się na studia plastyczne w Cieszynie, a było kilka osób na jedno miejsce, a egzamin był z rysunku. Chciałbym wrócić do rysowania.

Na ile ważne jest dla Ciebie pokrycie w skali srgb / Adobe RGB?


Umiarkowanie. Mam
Tylko że większość z nich ma HHD, a ty chciałeś SSD...


@KiwiSnufkin: Tylko w opcji B po to, żeby system szybciej startował. Ale i tak będę pracował na zewnętrznym dysku USB 3 (brandowany Porsche, czyli tymi sportowymi samochodami) i SDD mi nie jest niezbędny. :)
@Mordeusz: Niestety większość laptopów z odwracaną klapą jest mała, ze względu na to, że taki "tablet" wygodnie się trzyma jak ma te 10-13 cali. Te większe jak surface 15 calowy kosztują niestety krocie.

A myślałeś może nad takim rozwiązaniem jak kupienie Thinkpada, oraz thinkpadowej (pic rel) klawiatury do kompa?
Skoro problem leży głównie w przyzwyczajeniu do klawiatury, to możesz przerzucić się na taką i mieć ją przy kompie i w lapku.
Alkath - @Mordeusz: Niestety większość laptopów z odwracaną klapą jest mała, ze wzglę...

źródło: comment_IYSi8NzuMQqJkqhsy8aEoLh0zjEpeUqu.jpg

Pobierz
@Mordeusz: ok, to robię mały research, daj mi chwilę - kiedy kupujesz?
Odnosnie tego Della, to raczej bym go NIE brał (mimo całej sypmatii do Delli) bo:
- brak obsługi stylusa/rysika - tylko palce
- ekran ma błyszczącą matrycę - w dzień wygląda to fatalnie
- ekran przy 17 calach ma "tylko" FHD, przy korzystaniu z lapka w trybie tabletu będzie to dla Ciebie dosyć widoczne i uciążliwe
- karta graficzna
rannyrabarbar - @Mordeusz: ok, to robię mały research, daj mi chwilę - kiedy kupujesz...

źródło: comment_Nv7jn7zsRQOz5kyUVuucgvmHjpLzJ7Xv.jpg

Pobierz
@Mordeusz: Osobiście mogę polecić Ci Lenovo Yoga 500-15 ( https://www.lenovo.com/pl/pl/laptops/yoga/500-series/Yoga-500-15/p/88YG5000649 ), ceny oscylują w granicach 2450,00-2600,00. Yoga spełnia wszystkie Twoje podstawowe wymagania oraz kilka dodatkowych które wymieniłem. Osobiście miałem okazje korzystać z tego sprzętu gdyż znajdował się u mnie w rodzinie przez pewien czas i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony jeśli chodzi o wydajność, responsywność ekrany, wykonanie oraz ogólne odczucia z użytkowania, bierz tym samym pod uwagę ze prywatnie użytkuje Maca pro
@Mordeusz: Jako fanka Della rekomenduję Della. Masa moich znajomych ma lapki od nich z różnych półek cenowych i do różnych zastosowań, wszyscy zadowoleni. Sama mam takiego 10letniego który wciąż śmiga ( ͡° ͜ʖ ͡°) Delle są trwałe, trzeba to przyznać. Znajomy który ma właśnie Inspirona 2w1 chwali sobie bardzo. Tylko że większość z nich ma HHD, a ty chciałeś SSD...


@KiwiSnufkin: Jak Dell to tylko Latitude
@Mordeusz jeszcze raz bo mnie słownik źle poprawił. Lenovo odpada. Pomimo tego, że je kochasz, awaryjne strasznie. Hp odpada tak samo. Grzeją się, słabe komponenty w normalnych wersjach. Patrz na znajomą. Używa asus, nie znalazłeś nic z tej firmy? Jeśli nie to Dell jest najlepszym wyborem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mordeusz: nie posiadam żadnego laptopa i nie jestem żadnym pracownikiem czy tam specem komputerowym, a jedynie samoukiem co klepie samemu. Ale uważam, że Dell to najlepszy wybór że względu na jakość wykonania. Thinkpady to legendarna i niezatapialna seria, inspirony są nieco mniej trwałe (czyt. Obudowa nie jest z pieprzonego metalu), ale to wciąż super jakość.
Jak z innymi firmami nie wiem, ale ani hp ani Lenovo szału nie robią. Asusy są