Wpis z mikrobloga

Niejeden raz lurkując tu na wykopie widziałem filmy z zatrzymania pijanych kierowców. Szczególnie utkwił mi w pamięci jeden w trakcie którego autor najpierw dzwonił pod 112, a potem do konkretnego komisariatu policji w okolicy by zatrzymali pijanego kierowcę który przed nim jedzie. I cóż, spotkała mnie dosyć interesująca przygoda XD
Jadąc w piątek na wieś do mojej #rozowypasek zauważyliśmy w oddali samochód, który jechał bez świateł. Do tego 20-30km/h, jeździł od pobocza do pobocza, względnie późno ( tj. około 21:10). Szybka ocena sytuacji? raczej pijany kierowca. Bez zastanowienia dzwonię pod 112, mówię że najprawdopodobniej widzę pijanego kierowcę. Kobieta o dziwo szybciutko ogarnęła temat zadając konkretne pytania o lokalizację, samochód itp. Ja jednocześnie jechałem za nim. I tutaj następuje zwrot akcji, otóż samochód skręca w prawo, zatrzymuje się i... cofa prosto we mnie ( _) co dyspozytorka spod 112 spytała " to co, teraz to już będzie kolizja, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°) "

I tutaj zaczyna się jazda.

Spodziewałem się że wytoczy się z samochodu ledwo ciepły pijak, a ku memu zdziwieniu z samochodu wyskakuje ! #rozowypasek , koło 30'tki, i zdziwiony że kogoś stuknęła XD.

Podczas czekania na policję nie była specjalnie rozmowna, interesowało ją tylko czy bardzo mnie pokiereszowała, ale festyn #logikarozowychpaskow się zaczęła jak przyjechała policja XD
Panowie bagietmajstery na dobry początek sprawdzili trzeźwość, po czym spytali o wersję wydarzeń, która była z mojej strony była jak wyżej, a tamta lasia? uwaga XD


A dlaczego zatrzymała się i cofnęła prosto we mnie?


Panowie bagietmajstery z lekkim niedowierzaniem spisali to co powiedziała, stwierdzili że "wina jest dosyć oczywista", zaznaczyli że to jest jej obowiązek by przygotować samochód do jazdy, i po zebraniu dokumentów poszli do radiowozu rechotać ze śmiechu i uzupełniać dokumentację xD.
Jak oddali dokumenty to powiedzieli że bardzo dobrze zrobiłem, zwłaszcza że w tej okolicy "mają co robić w związku z nietrzeźwymi kierowcami". No bo co by się stało gdyby tamtą babę zatrzymali? dmuchnęłaby, potwierdzili że trzeźwa, co najwyżej dali mandat za to że nic nie widzi przez przednią szybę i pojechali dalej. No ale że stało się inaczej to cóż XD mamy hit ostatniego roku jeśli chodzi o #babazakierownica .
Jak jeszcze mogę to otagować by poszybowało w gorące? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #kierowcy #wypadek
  • 2