Wpis z mikrobloga

Główny paragon/faktura pizzeria wystawia firmie pyszne.pl.


@krootki: Główny paragon ma zostać wystawiony przez sprzedawcę (pizzerię) klientowi. Rozliczenia między pośrednikiem a sprzedawcą to ich wewnętrzne sprawy i klient nie musi nawet o nich wiedzieć.

A sam klient powinien dostać paragon od pyszne.pl na kwotę, którą zapłacił.


AFAIK Pyszne jest pośrednikiem, nie sprzedawcą. Wskutek tego nie ma jak wystawić paragonu za usługę, której nie wykonuje.
@phoe: No i wystawia paragon - z zamówionymi towarami, jednakże klient NIC nie płaci bezpośrednio pizzerii to kwoty na paragonie są takie a nie inne (nie można wystawić paragonu z kwotami 0,00).

Nie wiem, jak dokładnie wygląda umowa pomiędzy pizzerią a Pyszne i jak wyglądają rozliczenia ale wydaje mi się, że nie bez powodu pizzeria wystawia taki paragon i nie ma on nic wspólnego z wałkiem.

PS. Być może robią to
Nie wiem, jak dokładnie wygląda umowa pomiędzy pizzerią a Pyszne i jak wyglądają rozliczenia ale wydaje mi się, że nie bez powodu pizzeria wystawia taki paragon i nie ma on nic wspólnego z wałkiem.


@krootki: Gdyby tak było, to byłby to powszechniejsze. Zamawiałem na Pysznym z innej pizzerii kilka razy i za każdym razem dostawałem przy dowozie paragon prosto z pizzerii na właściwą kwotę.