Wpis z mikrobloga

Hej. Chciałbym sobie kupić swój pierwszy porządny zegarek. Zależy mi na bransolecie, dość klasycznym wyglądzie (raczej nie różowy, wchodzi w grę srebro i czerń) i jakości. Zainspirowany TikTalk stwierdziłem że dobrym wyborem będzie jakiś diver, prawdopodobnie z serii Promaster. Czy wie ktoś może gdzi mogę takie zegarki zobaczyć na żywo i ew. przymierzyć? (Bardzo podobają mi się również open heart, ale raczej cieżko znaleźć ten feature w zegarkach nie garniturowych, tak mi się przynajmniej wydaje). Wszelki inne rady również na plus.

#wroclaw #watchboners #zegarki
  • 138
@Wygryw_z_wyboru: Witam Cię kolego. Co słychać??
Jak widzisz my tutaj sobie z Panią przesympatyczną @corka_mirka rozprawiamy o diverach o tej późnej godzinie.
Nie nurkowalem nigdy z białym diverem. Ale myślę, że byłoby OK. Pod wodą nie jest jakoś bardzo jasno. W ładny słoneczny dzień luma też będzie hulac. Masz rację na ciemnym tle tarczy luma zrobi lepsza robotę. Nie wiem też czy założyłbym taki cały biały Diver do t-shirtu. Na zdjęciach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AllieCaulfield: a witam, witam. Ostatnio poszukiwania field watcha zostały wstrzymane ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie spieszy mi się, poczekam chyba na jakieś dobre promo Hamiltona Khaki Mechanical.

Również nigdy nie nurkowałem z diverem ale w teorii założenie tych zegarków jest takie by pod wodą można było szybko i dokładnie odczytać czas, wiadomo śmierć czyha na nas z każdą mijająca sekunda i z kazdym zaczerpniętym oddechem.

Nie lubię
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@corka_mirka: Trident 38mm jest dostępny tylko z czarnym bezelem z białą lub czarną tarczą. Gdzieś w połowie grudnia widziałem na bazarku KMZiZ nowego, czarnego Tridenta 38mm za około 1.5k PLN. Do teraz żałuję, że nie kupiłem. Z mniejszych diverów do 2k PLN jest jeszcze Zelos Mako 40mm BK, 46mm L2L na werku Sellita SW200. Zdjęcia nie wrzucam, bo jest kilka (w sumie to nawet kilkanaście) wersji kolorystycznych łącznie z wersją z
@AllieCaulfield @Wygryw_z_wyboru @corka_mirka
Pozwolę sobie zawołać, bo wydajecie się obeznani.
Co myślicie o modelu Casio Edifice EQB-700D-1AER ? Mierzyłem go dziś i wygląda na mojej ręce super, ale mam wątpliwości dotyczące ceny. To nie jest nurek a już na bank nie z certyfikatem, a kosztuje ponad 1k. To normalne? Warto? I drugie pytanie - wiecie może jakie on ma szkło? Kiedyś miałem zegarek za ok. 100PLN i pomijając wszystko inne to jego