Wpis z mikrobloga

Mireczki mam sprawę. Znajoma zleciła naprawę zmywarki serwisowi w Krakowie. Gość przyjechał zabrał zmywarkę przetrzymał miesiąc. Okazało się, że uszkodzona jest pompa na allegro 355zł w autoryzowanym serwisie 435zł. Zgodziła się na naprawę pod warunkiem otrzymania gwarancji i paragonu. Zapłaciła za naprawę ponad 600zł. Po 3 miesiącach pompa padła wrócił gość z serwisu stwierdził, że musiała dostać się woda (chociaż testował ją na kilku programach przez kilka dni) Na pompie ani grama śladów zalania. Skontaktował się z autoryzowanym serwisem i okazuje się, że na pompę nie ma gwarancji bo nie montował jej autoryzowany serwis. Znajoma jakby została poinformowana o braku gwarancji to nie godziłaby się na naprawę.
Gość oczywiście nie przyznaje się do winy bo ona chciała paragon a on kupuje w hurtowni gdzie dają mu gwarancję dodatkowo stwierdził, że on przeważnie nakłada dodatkową marże na części (i dlatego pewnie chciał zamówić w hurtowni). Dzwoniłem do autoryzowanego serwisu i powiedzieli, że i tak pompy nie przyjmą mogę udać się do prawnika.

Dostała gwarancję 12 miesięcy na robociznę obok 200zł i tyle bez paragonu bez faktury tylko papierek o gwarancji oraz paragon na zakup pompy.
Co można w takiej sprawie zrobić? Czy walczyć o rękojmie u sprzedawcy czy cisnąć gościa? Na alledrogo sprzedają takie pompy z informacją:
"Czas na reklamację z tytułu rękojmi 2 lata"

#kiciochpyta #prawo #reklamacja #rekojmia
  • 3
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rybeczka: trzeba było dołożyć trochę i kupić nową.

Ale gość musiał wiedzieć że nie ma gwarancji po jego montażu. Jakaś #!$%@? akcja, bo jak zlecam usługę w serwisie to #!$%@? mnie paragon na pompę. Mam mieć paragon na usługę naprawy i 2 lata gwarancji/rekojmi. I w dupie wtedy mam jak serwis sobie załatwi nowa pompę.

A ten wpis z allegro może tak samo dotyczyć tylko w przypadku montażu przez autoryzowany serwis
  • Odpowiedz
@rybeczka: on jest odpowiedzialny zarówno z tytułu rękojmi, jak i gwarancji, z kolei to on kupił pompę od sprzedawcy więc tylko jemu przysługują roszczenia do sprzedawcy pompy. Więc ja bym się zwracał do niego.
  • Odpowiedz