Wpis z mikrobloga

Sami zmieniacie olej w swoich moto czy oddajecie do warsztatu? A jeśli sami to 1) do czego zlewanie stary olej i jak go potem utylizujecie? 2) filtr odkręcicie kluczem dynamometrycznym, czy na oko? O czym jeszcze ewentualnie trzeba pomyśleć przy samodzielnej wymianie? Zawsze oddawałem na wymianę do serwisu ale korci mnie by zrobić to samemu #motocykle
  • 22
  • Odpowiedz
@#!$%@?: i potrafisz zobrazować siłę dokręcenia? W pewnym momencie, przy użyciu małej siły śruba już się nie obraca i wtedy przestajesz czy używasz nieco większej siły, by delikatnie dłoń zabolała i na tym koniec?
Bo raz na mirko usłyszałem radę, że mogę klucz złapać w miejscu śruby i wtedy tak dłonią dokręcić i to będzie lepsza niż poprawne trzymanie klucza, które sprawiłoby, że siła mogłaby być za duża. Tak to zrozumiałem

I
  • Odpowiedz
@Hamza: tylko, że w dokręcaniu korka z zalecanym momentem chodzi o to, żeby sam się nie odkręcił na przykład od drgań. Z tym momentem dokręcenia też nie ma się co na siłę spuszczać, że jak dokrecisz przykładowo na 33Nm zamiast na 35Nm to się stanie tragedia. I tak samo w drugą stronę - jak będzie ciut więcej, to też się nic nie stanie
  • Odpowiedz