Wpis z mikrobloga

Potrzebuje informacji o tym jak działają te systemy płatności kartami i cofanie.
Kiedyś zobaczyłem w sieci mój produkt wstawiony na piracki serwis, nigdy wcześniej go nie publikowałem do sieci poza jednym "sklepem" w internecie. Zwróciłem się do niego z pretensjami, że nie widze żadnego kupna, moje pliki są w sieci więc tylko od was mogło to wyjść. Na co ni powiedzieli że faktycznie był zakup ale został anulowany bo karta była kradziona. Czyli ktoś dostał mój produkt za darmo. No i się zastanawiałęm dlaczego tak można?
Dzisiaj sytuacja się zmieniłą, kupiłem jakąś płatną usługę w aplikacji w sklepie Google Play. Mocno mnie wkurzyli twórcy bo funkcja nie działała jak trzeba, miała błędy itd. Stwierdziłem że nie będę płacił za niedziałający w pełni produkt. Wszedłem w odpowiednie miejsce i anulowałęm płatnosc. Dostałęm Z MIEJSCA informacja że kasa zostanie mi niebawem zwrócona. I faktycznie doszła. A z usług tej funkcji przez jakiś czas jej porpawnego działania korzystałem.

No i mam pytanie do was bo się nie znam... Na jakiej to działa w ogóle zasadzie? Co, możemy robić zakupy kartą w internecie a potem korzystać chwile z zakupionej usługi a potem ZAWSZE nam po kliknięciu zwrócą kasę?
I dlaczego w ogóle zwracają? Przypominam, że za pierwszym razem t ja występowałem jako strona pokrzywdzona. A sklep (pośrednik) mnie oszukał bo wydal moje pliki osobie która "niby zapłąciłą a niby nie" i kasy nie zobaczyłem.

#banki #oszustwa #paypal #pytanie #pieniadze #allegro #bank #karty
Pobierz Bunch - Potrzebuje informacji o tym jak działają te systemy płatności kartami i cofan...
źródło: comment_tpgJeA6eUA2foEKt9sPA43mRMfGSN3nV.jpg
  • 13
@Bunch: Ktoś zrobił chargeback, taka sytuacja może się zdarzyć. Piractwa nie unikniesz i musisz tak dobrać cenę produktu do jakości żeby nie opłacało się piracić. Ileś % zawsze będzie zwrotów i lepiej bez szarpania zwrócić klientowi kasę niż narażać się na jakieś spiny, tracić czas i narażać się na złe opinie. Taki koszt prowadzenia biznesu
@MichaelT128: A ja odpowiedziałem Ci takim pytaniem, które pozostało bez odpowiedzi:

Dzięki ale nie rozumiem tego zdania przez co nie rozumiem całego artykułu.
Co to jest "obciążeniu zwrotnym, jakie dokonywane jest z konta sprzedawcy na rachunek właściciela karty"? Co to jest obciążenie zwrotne?
@Bunch: ale na graphicriver to w ogóle Envato ustala politykę zwrotów i po prostu anulowali ci tę sprzedaż, tak jest w całym ich markecie, nawet klienci mogą zakładać swoje spory gdy im coś nie działa i żądać zwrotu
@MichaelT128: Czyli jednym słowem można kupić produkt - WYKORZYSTAĆ GO w międzyczasie - a potem zażądać zwrotu za to wysłąnej gotówki? Tak samo jest to w Google Play w przypadku jaki opisałem w swoim pierwszym poście. Tak? No tak, na to wygląda więc tak. Prawda?

Można sobie kupować rzeczy, korzystać z nich jak w GooglePlay i z nich rezygnować. Tak?
@restecp:
@Bunch: No tak, jeśli ktoś dobrze uargumentuje dlaczego powinien dostać zwrot (kradzież karty, produkt jest inny niż opisany, nie działa itd.) to Envato zwróci mu kasę, a w przypadku płatności kartą bank czy tam wydawca karty. Nie ma znaczenia wtedy, że mógł ten produkt pobrać i z niego korzystać
Można sobie kupować rzeczy, korzystać z nich jak w GooglePlay i z nich rezygnować. Tak?


@Bunch: Nie. Zakupy w przypadku zwrotu są usuwane z konta Google Play i tak samo są usuwane z urządzenia. To, że nie stało się tak w twoim przypadku, to po prostu błąd.
@MichaelT128: No i nieprawda, bo płacisz za usługe, ja taką kupilem, korzystalem z jej opcji a potem zwrocilem bo faktycznie do konca nie dzialala. Dzialala przez wiekszosc czasu, potem nie. Podalem powod i zwrocili mi kase. A wiec mozna?
@Bunch: Google Play, czy każdy inny serwis, w którym twórcy sprzedają swoje dzieła, ma swoją własną politykę zwrotów. Jakby chcieli to mogą sobie nawet ustalić, że u nich zwrotu można dokonać bez powodu i dostać zwrot kasy. Jak któremuś z twórców coś takiego nie odpowiada, to nie musi swoich produktów do sprzedaży wystawiać w tym serwisie.

Natomiast chargeback, czyli obciążenie zwrotne, to rodzaj ochrony oferowany przez wystawcę karty i dotyczy płatności