Wpis z mikrobloga

#teoriespiskowe #plaskaziemia
Cześć, w końcu założyłem tutaj konto. Na wstępie zaznaczę, że nie jestem płaskoziemcom i nie ma wpływu na moje życie czy chodzę po ziemi okrągłej/płaskiej/wklęsłej. Aczkolwiek mam parę pytań które mnie nurtują i może ktoś mi wytłumaczy na chłopski rozum pewnie sprawy. TEORIA! heliocentryzmu powstała jest z nami od 1543 czyli prawie pięć wieków. Teoria zakłada, że jest słońce oddalone od nas między 3mln a 150mln km (w zależności czy wg. obliczeń Kopernika czy wg. obliczeń NASA), że ziemia i każda planeta jest okrągła, że księżyc jest naturalnym satelitą ziemii oddalony ok 360-400kkm który świeci ponieważ odbija światło słońca, takiej też teorii uczyłem się w szkole. Pytania które mnie nurtują i na chłopski rozum każą sugerować, że jednak ziemia jest płaska a nie okrągła.
-Kanał Sueski ma 160km i nie ma ani jednej śluzy a na takiej odległości krzywizna już jest i to nie mała
-Jadąc ze śląska autem na wakacje do Włoch na modelu heliocentrycznym jechałbym cały czas w dół a nic takiego nie miało miejsca, nie spaliłem hamulców przy granicy z Czechami.
-Lecąc z Katowic do Londynu czas podróży na wirującej ziemi czas podróży znacznie by się różnił w zależności w którą stronę lecimy (KTW-LON LON-KTW).
-Pociąg z Londynu do Edynburga musiałby się dosłownie wspinać co nie wydaję się być realnym na torach
-Kula wystrzelona z armaty która opada np po 10-12sekundach powinna być znacznie oddalona niż kilka/kilkanaście metrów. Ziemia wg. oficjalnej nauki kręci się~1674kmh na równiku więc przyjmijmy w Europie połowę tej wartości - 837kmh czyli 232m/s czyli 10 sekund ~2,3km.
-Wg. oficjalnej nauki ludzie w Australii żyją do góry nogami i woda nie ścieka ponieważ jest grawitacja, zajebiście silna grawitacja skoro trzyma tyle wody i miasta. Pytanie, jak tak silna grawitacja pozwala pływać rybom i chodzić ludziom.
-Wg. Pana Tysona z NASA osoba która w okolicach równika waży 86kg w Ekwadorze ważyła by 84kg. Nie pozostaje nic innego jak kupować złoto w Ekwadorze i sprzedawać na równiku. Albo lepiej, kupować na ziemi ognistej w Argentynie! To dopiero biznes!
-Częstym argumentem płaskoziemców jest, że woda zawsze pokazuje poziom - ciężko się nie zgodzić jeżeli wierzymy tylko i wyłącznie własnym zmysłom.
-Wg. oficjalne nauki, księżyc wiruje wokół własnej osi. Obserwuję "łysego" od lat i zawsze widzę to samo - znów polegam na zmysłach a nie "teoriach"
-Mnóstwo starych map z przed ery heliocentryzmu ukazujące ziemie jako płaską, pomimo tego starożytni nie mieli problemu z określeniem zaćmienia słońca/księżyca i to z dużą dokładnością.
-Wg. Oficjalnej nauki księżyc świeci, bo odbija światło słoneczne. No i znów wierząc własnym zmysłom a nie teorii mogę to obalić ponieważ mogę odbić światło słońca na różne sposoby i ZAWSZE daje ciepło a księżyc NIGDY nie świeci ciepłem.
-Podobno żeglarze nigdy nie obliczają "krzywizny ziemi" przy rejsach, ale teraz to nie ma co obliczać bo jest GPS - kiedyś nie było.
-U SciFuna w serii o płaskiej ziemi, mówił, że samoloty nie korygują lotu bo mają żyroskop. Ok. Tylko kiedyś nie miały żyroskopu i latały. Tak samo sterowce.

To tak na szybko, bo zagwostek mam znacznie więcej. Głównie chodzi o to, że opierając się na "chłopski rozum" i to co człowiek widzi i czuje ziemia jest płaska, za TEORIĄ heliocentryzmu opiera się oficjalna nauka której nie mam jak zweryfikować typu, że słońce jest 150mln km ode mnie, albo każda planeta jest okrągła - tylko nie mam tego jak zweryfikować. Nie wiem, "na oko" księżyc i słońce są tej samej wielkości. Oficjalnie nie ma ani jednego zdjęcia z kosmosu który by okazał krzywiznę ziemi, jest to time-lapse tylko, że na nim chmury się nie ruszają przez 24h. NASA twierdzi, że obecnie nie mają technologii by polecieć na księżyc. Pytanie zatem, dlaczego system w którym żyjemy miałby nas oszukiwać w takiej prozaiczej na pozór rzeczy, jakim jest kształt ziemi. Hipotez i teorii jest kilka. Najpierw jednak chciałbym się skupić na powyższych pytaniach i sensownych odpowiedziach. Zaznaczę jeszcze raz, że nie jestem płaskoziemcom tylko staram się udać swoim zmysłom i średnio wierzę w lądowanie na księżycu Apollo11, to że piramidy wybudowali niewolnicy jako grobowiec albo, że kilku arabów ukradło 2 samoloty i zniszczyli nimi kilka budynków kompleksu WTC11. Zapraszam do dyskusji.
  • 71
  • Odpowiedz
  • 4
@Alpengeist77 Kosmos nie ma dołu ani góry. Dół jest kierunkiem siły ciążenia, czyli jadra Ziemi.
Grawitacja nie jest potężną siłą bo pokonują ją nawet Twoje powieki codziennie. Możesz z łatwością podskoczyć i wtedy też ją pokonujesz.
  • Odpowiedz
że nie jestem płaskoziemcom i nie ma wpływu na moje życie czy chodzę po ziemi okrągłej/płaskiej/wklęsłej.


@Alpengeist77: Przestałem czytać. Jak piszesz odklejone pasty to nie używaj takich słów jak aczkolwiek, czy zwrotów typu w rzeczy samej, bo to cie zdradza.
  • Odpowiedz
  • 0
@acropora: Kończyłem szkołę jak jeszcze nikt nie myślał o tym, żeby wprowadzać gimnazjum. W każdym razie czekam na logiczne argumentu obu stron. Nie mam jak się dostać na orbite, żeby odpowiedzieć sobie na to proste pytanie. Niestety jak się ono pojawia, to zamiast logicznej dyskusji są odpowiedzi w twoim stylu. Jako społeczeństwo nauczane w systemie Pruskim od kilku pokoleń mamy tak sprane berety, że nie ufamy własnym zmysłom? Zadałem proste pytania,
  • Odpowiedz
@Alpengeist77: mam nadzieję że to jakaś pasta albo zarzutka bo nie wierzę że są na tyle głupi ludzie. Słowa kluczowe przy tych problemach to siła Coriolisa, ruch obrotowy oraz przyciąganie grawitacyjne. Polecam do tego dowolną grubą książkę z dziedziny mechaniki klasycznej
  • Odpowiedz
  • 0
@kidi1: Być może, nie wiem. W każdym razie nikt mi nie jest w stanie odpowiedzieć na bardzo proste pytania. Szanuję już to, że ktoś się zastanowi zamiast napisać #!$%@? "xD" albo "szur". Nie wiem jaki ma kształt, ale teoria Kopernika się za ch*ja nie chcę kleić.
  • Odpowiedz
  • 1
@Alpengeist77 Wracając do grawitacji, nie jest potrzebna duża siła do utrzymania oceanu na powierzchni Ziemi gdy nie ma żadnej siły przeciwnej, lub jest, ale jest słabsza. Na dowód masz grawitację Księżyca i jej wpływ na pływy morskie.
  • Odpowiedz
  • 0
@kidi1: Czyli te warunki działają tylko na księzyc a nie działają już na soczewke/lustro? Wg. niektórych w necie, światło księzyca nawet powoduje chłód - ale to już pomijam. Wiem, że światło które daje księżyc jest inne niż słoneczne to wie każde dziecko.
  • Odpowiedz
  • 0
@Strigiformesman: A co jest głupiego w tych pytaniach? Że ktoś się zastanowi i nie do końca wierzy w oficjalną narracje bo się po prostu nie klei? Podajesz mi teorie siły Coriolisa której pewnie sam nie rozumiesz i nie potrafisz obliczyć a chcesz mi wmówić, że ona pozwala jechać pociągom pod górę albo Australijczykom chodzić do góry nogami. Ruszcie Panowie i Panie trochę głową i bierzcie sprawy na własną logikę i oczy.
  • Odpowiedz