Wpis z mikrobloga

1 440 - 4 = 1 436

Tytuł: Głód
Autor: Alma Katsu
Gatunek: Horror
★★★★★★★

Zainteresowałem się tą książką przy okazji tegorocznego plebiscytu portalu Lubimy Czytać na najlepszą książkę 2018 roku. Fabuła książki oparta jest o autentyczną wyprawę Donnera, która miała miejsce w 1846 roku.


Książka dość ciekawa, choć mam wrażenie że nieco przegadana.

Tytuł: Ulisses
Autor: James Joyce
Gatunek: Monolog(?)


Dość długo męczyłem tą książkę. Sięgając po nią, traktowałem Ulissesa głównie jako eksperyment literacki. Jednakże kompletnie do mnie nie trafiła. Poniżej pozwoliłem sobie zacytować fragment opisu:

O czym jest „Ulisses”? Można odpowiedzieć na dwa sposoby: o zwyczajnym dniu Stefana Dedalusa i Leopolda Blooma w Dublinie na początku XX wieku, albo: o wszystkim. Okazuje się bowiem, że zwykły dzień zwykłego człowieka – który chodzi, je, rozmawia czy załatwia różne sprawy, ale też myśli, czuje, wspomina i marzy – to miniatura całego ludzkiego doświadczenia.


Tytuł: Burza w szklance wody. Fizyka w życiu codziennym
Autor: Helen Czerski
Gatunek: Fizyka, popularnonaukowa
★★★★★★★★

Jest to opis zjawisk życia codziennego z punktu widzenia fizyki. Sporo można się ciekawych rzeczy dowiedzieć, choć często autorka porusza oczywiste kwestie.

Tytuł: Księga mędrców Wschodu
Autor: Kevin Burns
Gatunek: Filozofia, popularnonaukowa
★★★★★★★★★

Książka stanowi wprowadzenie do filozofii indyjskiej, islamskiej, chińskiej, koreańskiej oraz japońskiej. Pokrótce są tutaj omówieni wszyscy główni myśliciele powyższych filozofii. Dobre wprowadzenie dla osób, które dopiero zaczynają poznawać filozofię Wschodu.

#ksiazki #czytajzwykopem

#bookmeter
Pobierz lukaszmarynczak - 1 440 - 4 = 1 436

Tytuł: Głód
Autor: Alma Katsu
Gatunek: Horror
...
źródło: comment_RmvZJTkm6ACQgeNbo33Nenbhf3IPUwTk.jpg