Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mirki hej, jak samochód jedzie pod obciążeniem na przykład pod górkę albo chce przyspieszyć na biegu 3-4-5 to wydaje on taki dźwięk jakby nie wiem automat do kawy gdy mieli ziarna kawy i dzieje się to tylko podczas zwiększonego wysiłku silnika i tylko na benzynie, na gazie praktycznie nie słychać, więc obstawiam że to pompa paliwa tak robi jak musi dużo paliwa podać zgadza się? B3 silnik 1.8s #mechanikasamochodowa #audi80
  • 14
@Wextor: dźwięk spod maski mniej więcej ? na LPG nie ma niczego takiego ? chrobotanie nie wiąże się ze spadkiem mocy innymi objawami ?

jakie to 1.8, bo tam 4 te silniki były :P
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@amath: 1.8s 89km nie spada moc jedynie może jak mam na maks gaz wciśnięty to przyspiesza tak jakby było mniej niz maks, na gazie jak wcisne maks to idzie maks, co do dźwięku to tak brzmi jakby ze środka maski
jak mam na maks gaz wciśnięty to przyspiesza tak jakby było mniej niz maks, na gazie jak wcisne maks to idzie maks


@Wextor: Taki objaw wskazuje na źle wyregulowany czujnik TPS. Też tak miałem jak wymieniłem i nie wyregulowałem, po wciśnięciu gazu do podłogi (na benzynie) szedł gorzej niż przy lekko mniej wciśniętym