Wpis z mikrobloga

Hej Mirko

Trochę się nie znam na sieciach i potrzebuje pomocy bo mam awarię neta domowego.

Wychodzi sobie kabel ze ściany (taki antenowy) i wchodzi do modemu Cisco EPC3010. Od niego normalnie idzie internetowy kabel do routera i net zwykle śmiga.

Mam chyba jednak awarię zasilacza, bo jeżeli modem jest wyłączony to dioda na zasilaczu się pali, jeśli modem włączam to zasilacz gaśnie. Diody na modemie wszystkie poznikały i jest dead.

Nie wiem czy znajdę jakiś podobny zasilacz, więc może i bym cały modem też wymienił bo on był już jakiś podejrzany od dłuższego czasu (zrywało neta, restartował się, itd). Domyślam się, że nie jest to też najświeższy model.

Jaki polecacie kupić z tych najwyklejszych? Dużo mi wyskakuje wyników dla "Router Modem", ale ja chyba chce sam modem bo przecież router mam osobno i nie potrzebuję go zmieniać?

Dzięki z góry!

#internet #siecikomputerowe #router
  • 9
Nie wiem czy znajdę jakiś podobny zasilacz, więc może i bym cały modem też wymienił bo on był już jakiś podejrzany od dłuższego czasu (zrywało neta, restartował się, itd). Domyślam się, że nie jest to też najświeższy model.

Jaki polecacie kupić z tych najwyklejszych? Dużo mi wyskakuje wyników dla "Router Modem", ale ja chyba chce sam modem bo przecież router mam osobno i nie potrzebuję go zmieniać?


@hipodrom: Tego nie wymienisz
@wypokowy_expert: @Norskee: @malomaligno:
Dzięki, ma do mnie przyjść technik jutro. Mam nadzieję, że dostanę jakiś lepszy modem, bo ten już coś był podejrzany od dłuższego czasu.

PS
tak na przyszłość , urządzenie modem + router, ma możliwość wprowadzenia kabla koncentrycznego ze ściany? I wtedy miałbym jedno urządzenie a nie dwa?