Wpis z mikrobloga

Daliśmy wczoraj info do landlorda że wydupcamy z mieszkania, daliśmy mu miesiąc wypowiedzenia i przypomnieliśmy że chcemy na koniec dostać nasz depozyt w całości (£600), a ten jak zwykle próbuje przygrać w #!$%@?. Czy może ja o czymś nie wiem i w Anglii jest zakaz wyprowadzania się w środku miesiąca?

#londyn #uk #anglia #emigracja #wynajem
źródło: comment_QygFNlj75cy8ZThUX5rNoxoY693iApqU.jpg
  • 27
Co wy #!$%@? xD
Mieszkałem w 5 miejscach i za każdy razem możesz wyprowadzić się kiedy chcesz.
Załóżmy, że jest 15 Lutego i składasz wypowiedzenie więc masz wyprowadzic się do 15 marca.
Luty masz opłacony do końca miesiąca.
Za marzec płącisz połowę kasy do tego 15 marca.
Po wyprowadzce landlord oddaje ci depozyt.

Szkoda, że nie macie depozytu na Deposit protection schemes ulokowanego.
Jak jest profesjonalny, zarejestrowany landlord to bedzie uzywal czegos
Szkoda, że nie macie depozytu na Deposit protection schemes


@black-wolf: Zgodnie z obowiązującym prawem inaczej być po prostu nie może. Inaczej, to się nie nazywa depozyt tylko umowna kasa w łapę, co rozwija dużo wątpliwości w razie jakichkolwiek wątpliwości.
@YellowPinker w sumie mogliby coś na tym ugrać strasząc zgłoszeniem go do odpowiednich organów. Z tego co słyszałem są duże kary jeśli Landlord nie wpłaci depozytu na deposit protection scheme. Oczywiście jeśli tego nie zrobił.
Moze duzo ludzi o tym nie wie, ale lodgerzy (popularny wynajem na pokoje) maja o wiele mniejsze prawa niz tenanci na AST (okres wypowiedzenia, koniecznosc uzasadniania zakonczenia umowy itp). Taka osobe wynajmujaca tylko pokoj jest dosc latwo usunac, ciezko powiedziec czemu tak jest, moze zakladano ze w pokoju to mieszkaja single ktore sobie latwo poradza a dom to juz wynajmuje rodzina wiec musi miec o wiele wieksza ochrone, problem jest jak mamy
@Regis86: @sorek: @dwa_koty_kastrowane: @black-wolf: @kaktusak:

Kazałem mojej różowej to odkręcić ale jest tak na niego #!$%@? że jest gotowa nie płacić w ogóle za ostatni miesiąc i napisać mu żeby użył depozytu jako ostatniej zapłaty... boi się że jeśli zapłacimy z góry za ostatni miesiąc to nie odzyskamy depozytu. Ja postatnowiłem się nie mieszać żeby dać jej nauczke że najpierw się myśli a później robi ale sprawy