Wpis z mikrobloga

@DywanTv: jedno wielkie xD. Z jednej strony beka z antyszczepów, bo nie przyjmują do siebie zdania naukowego, a sam podważasz to, co piszą lekarze xD "bo tak mi sie podoba".

Szczepionki żywe zawierają atenuowane, czyli osłabione szczepy drobnoustrojów pierwotnie chorobotwórczych o zminimalizowanej zjadliwości. Szczepionki żywe otrzymuje się poprzez wielokrotne pasażowanie wirulentnych szczepów w warunkach sprzyjających mutacjom i powstawaniu szczepów o nowych właściwościach, a następnie poszukiwaniu i wyborze szczepów, które utraciły zjadliwość.
  • Odpowiedz
@maakumba: galareta we łbie to za mało by powiedzieć, że działacze na rzecz powrotu zabójczych chorób zakaźnych że mają coś we łbie poza wiatrem wiejącym od ucha do ucha ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@maakumba: @DywanTv: @hirosh1: @Hubercikus: @dzieju41: @ShineLow:

Ech. Żywy osłabiony wirus, nadal może się rozmnażać. Osłabiony nie oznacza, że nic nie może.
Jeśli #!$%@?ę Ci rączki i nóżki i nie możesz uciekać, ani się bronić jak Cię napadną to nie znaczy, że Twoje dziecko, które spłodzisz z trudami w takim stanie, będzie miało te same problemy. Wirusy i bakterie, chociaż słabiej, dalej namnażają się i kolejne są
  • Odpowiedz
@bacanahali: A kogo obchodzi stara szczepionka, która została wycofana? Obecnie szczepionka na Polio jest w pełni bezpieczna i to jest fakt. Szczepionka IPV jest bezpieczniejsza, ponieważ zawiera inaktywowane (zabite) poliowirusy.
  • Odpowiedz
@bacanahali: Czyli lepiej było zanim tę szczepionkę zaczęto podawać? Ciekawa teoria. Dzięki tym złym, starym szczepionkom w 2001 r polio zostało uznane za chorobę niezagrażającą Europie.
  • Odpowiedz
@ReinmarKrakau: Nie odrzucam nic. Antyszczepionkowcy pisza "zywe bakterie i wirusy" przez co, jak mi sie wydaje, rozumieja takie, ktore moga wywolac chorobe. Ja piszac "niezywe" mam na mysli, ze wywolanie choroby jest znacznie, znacznie mniej prawdopodobne.
  • Odpowiedz
Dopiero, gdy w 2016 roku przypomnieli sobie i postanowili naraz wyszczepić wszystkie zaległe roczniki to pojawiła się odra.


@DanteTooMayCry: Poczekaj... Czyli rozprzestrzenianie się odry powoduje zwiększona ilość osób zaszczepionych na odrę? No niesamowite rewelacje ()
Ciekawe, że w Polsce mamy wysoką wyszczepialnosc na odrę a jakoś powszechnych epidemii nie mamy, co najwyżej niewielkie ogniska epidemii, które zazwyczaj zaczynają się od osób nieszczepionych.
  • Odpowiedz