Wpis z mikrobloga

Tak mnie zastanawia drogie Mireczki należące do typowych obiektów kpin z tagów #bekazprawakow #urojeniaprawakoidalne czy wy naprawdę myślicie, że być gejem czy lesbijką to sobie można wybrać? Dzięki netflixowi i innym propagandom na 18 urodziny dostajecie ankiete i wybieracie sobie swoje preferencje? Tak mnie to zastanawia, jaki trzeba mieć ucisk na nerwy żeby się wiecznie do #lgbt #!$%@?ć :o albo w ogóle orientację seksualną nazywać ideologią. Nawet mi was prostaki nie żal. #oswiadczenie
  • 41
  • Odpowiedz
@Wjorgus: Dużo moich wpierw bardzo głośno mówiło o propagandach itd, póki im nie powiedziałam, żeby już przestali się wygłupiać. I spadło na nich objawienie pańskie, że to ich best friend homo jest. po latach mówią mi, że to przez niedouedukowanie i brak takich znajomych. Więc chyba rozumiem o czym mówisz.

@Aldarith dlatego właśnie idzie #czarnolisto mały złośniku ;)
  • Odpowiedz
Według mnie przynależenie do seksualnosci takich jak heteroseksualizm i homoseksualizm jest chorobą, gdyż nie da się wprost ocenić jaka jest czyjaś seksualność. Z tego co mi niektórzy chcą wmówić jestem biseksualna. Ja wolę to podzielić na tak zwane filie. Gynofilia, androfilia, gynemimetofilia, fatofilia, gynandromorphofilia. Wtedy potrafię się określić jako nie osoba biseksualna sugerująca, że lubię wszystkie cechy obu płci lecz specyficzne cechy obu płci. Jestem gynemimetofilką lubię kobiety z penisem i słodkich
  • Odpowiedz
Według mnie przynależenie do seksualnosci takich jak heteroseksualizm i homoseksualizm jest chorobą


@Envie: żeby nazywać coś chorobą, musi to mieć znamiona choroby. Seksualność jako taka nie jest chorobą.
  • Odpowiedz
@GoplanaLodz: shemale jest bardzo obraźliwym słowem, nie używaj słów którego znaczenia nie znasz. Seksualność jest spektrum a nie jest takie jasne. Jak po prostu ktoś usłyszał że lubię dziewczyny, to od razu padają teksty typu "mam przyjaciółkę lezbę, może chcecie się poznać".
  • Odpowiedz
@GoplanaLodz: Jeszcze jak w przypadku osób starszych można takie podejście zrozumieć, tak na poglądy młodych ludzi czasem brak mi słów. Już bardziej akceptuje podejście: to choroba albo propaganda - bo to wynika z jakiejś niewiedzy, ignorancji i utrwalanych stereotypów, niż takie: jestem tolerancyjny, ale: bądźcie tacy w domu/nie masz prawa nazywać się prawdziwą kobietą - na co nawet nie wiem co mogłabym odpowiedzieć ()
  • Odpowiedz
  • 0
@Envie mogę używać słowa takie jakie chcę, w przez osoby takie jak ty społeczność lgbt jest odbierana jak odbierana. Przyrownujesz seksualność do chorob, a za normalne uwazasz kobiety z Pisiorem. Myślisz, że ktoś się interesuje tymi nazwami które podałaś?
  • Odpowiedz
  • 0
@rainant taa, ten argument jesy najlepszy. Nigdy nie byłam jego bezpośrednim adresatem i zawsze dodają do tego "goplana, ty to sie nie obnosisz, ja cie szanuje" i wtedy się konfrontacja rozpoczyna, bo: obnosze sie, gdyż z zona otwarcie o nas mowie, zartuje o dziewczynach itp. I wtedy do nich dociera xD
  • Odpowiedz
@GoplanaLodz: czyli fakt, że np lubisz kobiety oznacza, że mogłabyś być w związku emocjonalnym z każdą kobietą? Nie mówię konkretnie że homoseksualizm i heteroseksualizm jest chorobą, ale twierdzenie że wszystko jest proste jest.
Czasami niektóre osoby chętnie bym uderzyła słownikiem... lub książką od biologii.
Jeszcze raz powiem nie przyrównuję seksualność do chorób tylko uogólnienie upodobań.
  • Odpowiedz
@sked: W porównaniu do moich aktualnych poglądów było źle, łeb zakuty totalnie, zmieniło się to po tym, jak poznałem swoją różową, która w czasie poznania była totalną przeciwnością, co do poglądów. Godziny zwykłych rozmów itp. pozwoliły mi spojrzeć na pewne sprawy z innej perspektywy i ta nowa perspektywa dużo bardziej mi się spodobała :)
  • Odpowiedz
@Wjorgus: w sumie cieszy mnie to, bo nawet jedna osoba, która nie twierdzi, że to choroba i ma chociażby neutralny stosunek do osób homo jest budująca, że może z czasem nie będzie w ogóle takiego hejtu czy nienawiści (czy jak to można nazwać)
  • Odpowiedz
  • 0
@Envie ogolnie nie jestwm dobrym przykladem zaangazowan emocjonalnych, ale tak: ogarniczam swój wybór do kobiet i nie potrzebuję więcej tego rozwlekać.
Nie wymagam od ludzi poznania pojęć takich jak Cis-plciowosc itd. Niech wpierw ogarną, pierwszy skrót i będzie już o wiele lepiej. Ale twoje pierwsze oburzenie i potok pojęć których nie zna nikt kto nie ma podobnych preferencji był okropny. ,
@Wjorgus brawo dla różowej :) no i dla ciebie, za nie
  • Odpowiedz