Wpis z mikrobloga

[w poprzednim odcinku odcinku ]

Jak wspomniałem tu
Ankiety wygrały ankiety googla, a i "program" do losowego dzielenia na grupy to też google docs.

Historia losowania grup, będzie właśnie zapisana w google spreadsheetach i je potem ewentualnie będę ściągał (pythonem) i wiązał za pomocą e-maili z ankietami wypełnionymi przez użytkowników (gdzie trzeba podać e-mail).

Nie rozwiązałem jeszcze problemu komunikacji tych podgrup. Niby na slacku, ale brak mi automatyzacji aby utworzyć automatycznie kanały na slack i zrobić "join" konkretnych użytkowników. No i pousuwać grupy które już nie są aktywne z poprzedniego losowania. Do przemyślenia czy to automatyzować czy zostawić aby ludzie sami to ogarniali.

Systemu przydzielania do grup NIElosowego, jeszcze nie mam, ale będzie na pewno używał tych spreadsheetow, a csv-ka jakoś będzie generowania programem też ToDo i to duże i będzie importowana do spreadsheetow.

Czyli stare ToDo:
- Rozpracować slacka czy da się automatycznie tworzyć/osuwać kanały robić join/kick danych userów.
- System do NIElosowego rozdzielania do grup.

Co na następne 3 dni?

Było o narzędziach jeśli chodzi o zarządzanie grupą, teraz bardziej #zarzadzanieprojektami cały pomysł jak by nie patrzeć to jest to projekt.

Co muszę znaleźć, czego potrzebuję.

Narzędzie do brainstormingu 6 3 5? Nie wiem czy potrzebne, bo można to rozwiązać stosunkowo prosto, google docsami, jednak w przypadku znów 500 osób, ręcznie zorganizowanie tego nie jest proste.

Założenia:
- każda grupa 6 osobowa ma narzędzie do własnego brain strormingu
- z racji tego jak działa 6 3 5 musi być jakieś rotowanie linków do edycji (linki albo, żeby nikt się nie mieszał, uprawnienia do edycji)
- Jednak idealnie by było aby każda grupa kierowała własnym procesem burzy mózgów
- hm...ciężko na razie to widzę, (bo nie mam pomysłu)

Kolejne narzędzie to coś do map myśli albo coś w ten deseń, gdzie można organizować wspólnie wiedzę
Zrobić mały rekonesans co jest dostępne.

No i aby śledzić status ewentualnych procesów rozważam użycie trello (sprawdzić czy darmowa wersja przejdzie z wieloma osobami)

I to by było chyba wszystko na ten moment

#projektgie
#motywacja #trello #slack
L.....G - w poprzednim odcinku [odcinku ]


Jak wspomniałem tu
Ankiety wygrały an...

źródło: comment_HDvEz4sI8cWXxC80CRxmAVa369qM4JfM.jpg

Pobierz