Wpis z mikrobloga

Mirki polećcie jakiś fajny serial proszę. Najlepiej dostępny na #netflix . Nie umiem określić co mi się podoba, powiem co oglądałem i było fajne i czego na pewno nie lubię. Więc nie lubię:
- na pewno tasiemców. Coś w stylu dr house, mentalista itp. Że fabuła zajmuje 5 minut serialu a reszta to powtarzalny schemat. Interesuje mnie bardziej historia opowiadana przez serial, a nie serial bazujący na postaci. Tu np. skrajnie zawiodłem się na #lucyfer, widziałem trailer i mega lubię ten setup mitologii "niebiańskiej", biblijnej przenikający do świata rzeczywistego (po książkach Kossakowskiej mi zostało), ale obejrzałem parę odcinków i zrobili z tego abominację, tfu. Szkoda strasznie, normalny typ serialu miałby potencjał.
- sitcomów, więc wszyscy przyjaciele i inne how i met your mother odpadają.
- detektywistycznych / o policji. Srednio mnie to kręci, więc sherlock itp odpadają ( ͡° ʖ̯ ͡°)
- o amerykańskich nastolatkach i wampirach (XD)

No dobra, to widziałem tak (kolejność mniej więcej od bardzo dobrych do słabych wg. mnie) - breaking bad, gra o tron, mr robot, better call soul, punisher, narcos (meksyk też), black mirror, ozark, russian doll, dexter, dom z papieru. house of cards tak do połowy.
Coś się znajdzie? Fajnie by było w sumie coś z fantastyki (nie s-f), ale z tego co się orientuje w branży filmowej z tym dość ciężko. (No pomijając grę o tron i lotr). Myślałem żeby zacząć #wikingowie, ale cos jeszcze może?
#seriale
  • 11
@Przegrywek123: Wiem że nie chcesz nic o policjantach ale mimo wszystko obczaj The Wire bo to klasyk, no i bardziej niż na samych postępowaniach skupia się na użeraniu się z patologiami, biurokracją, ale też o tym że ci przestępcy to często też ludzie i po prostu walczą o przetrwanie tak jak umieją