Wpis z mikrobloga

Mirki! Pomocy!

Gorąca prośba, szukam kogoś ogarniętego w transporcie medycznym ale międzynarodowym (poza Europą). Mam kuzyna do przewiezienia po wypadku na drugim końcu świata, może ktoś miał doświadczenia jak podchodzą do tego linie lotnicze - firmy specjalistyczne wołają niewyobrażalne pieniądze - a kwestie ubezpieczenia muszę przemilczeć.

Liczę że wrzucicie mnie w gorące! Dzięki!

#pomocy #lotnictwo #pytanie #pytaniedoeksperta #zdrowie
  • 11
@Fenrirr wiadomo, mam wyceny od 35000 do 128000 euro - ale to z asystą lekarza bądź prywatny samolot. Chodzi mi o opcję samego lotu w pozycji leżącej. Kuzyn, mam nadzieję, będzie w takim stanie żeby mógł lecieć tylko z osobą towarzyszącą.
@skret88: Jak daleko od eu? Jak jest tylko jakoś delikatnie połamany to może po prostu (jeśli się da) na wózku inwalidzkim. Nawet nie musi chodzić, na krzesło go przesadzą sami.

Noszy raczej żadna linia na pokład nie weźmie, duże koszty, "zły wygląd", potrzeba dodatkowej obsługi i wdrożenia przepisów.
@bartdziur udało się na tyle ustabilizować kuzyna, że po dwóch tygodniach poleciał rejsowym samolotem. Wypadek nietypowy bo zatrucie alkoholem metylowym. Ślepota + uszkodzenia mózgu ale okazały się na tyle małe że udało się przetransportować normalnie.