Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki,nie pisze z konta bo wstyd. Mam różową ,dziecko i jestesmy w UK. Rożowa okazała sie zakłamaną osobą, fałszywą i stwarzającą problemy( bez szczegółów). Przejrzałem na oczy dopiero teraz. Dziecko nie ma paszportu a nie mogę ( tu proszę o porade jak to ogarnąć i czy jest taka możliwość ) wyrobić bo UWAGA różowa jest poszukiwana listem gończym w PL, nie ma dowodu i żadnych innych dokumentów(właśnie sie dowiedziałem, stąd próba ucieczki od niej). Chciałbym zabrać dziecko do Polski i układać sobie życie na nowo, no ale nie moge przez brak paszpprtu. Różowa niczego sie nie domyśla (boje sie, ze zabierze dziecko i z kims sie ulotni) , siedzi na tyłku i nawet nie szuka pracy, a jak coś napomkne o pracy to " zajmuje sie dzieckiem, to wystarczy"...
Ogólnie dba o dziecko i w ogóle ale nie widzę przyszłości z taką osobą. Jak to ogarnąć bym mógł z dzieckiem wrócić do PL? Niestety, to nie bait. Jestem zdesperowany, proszę Was o porady, wskazówki.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 17
Wyrób dziecku dowód osobisty


@RandomowyMirek: Aby wyrobić dziecku dowód, musi ono posiadać akt urodzenia umiejscowiony w polskim urzędzie stanu cywilnego, oraz pesel, więc to nie jest takie proste jak ci się wydaje.

złożysz elektronicznie przez epuap

Owszem, ale aby to zrobić należy najpierw utworzyć zaufany profil w epuap. Aby to zrobić, należy udać się do polskiego urzędu osobiście, albo za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej polskiego banku.

@AnonimoweMirkoWyznania: Paszportu bez
OP: @GoSiulKa: @marekzmjakmilosc: @momo94:
Na początku pracowała, po ciąży sie to zmieniło.
W PL rodzice mogliby mi pomóc z dowodem. Dziecko ma brytyjski akt urodzenia czyli troche to potrwa... Na szczescie maluch ma moje nazwisko, czy jest możliwość wydania jakiegoś tymczasowego dowodu w trybie ekspresowym a potem w Polsce na spokojnie załatwiać wszystko.

Powiem tak, nie chce wracać bo tu mam pewną prace, ale niestety muszę bo mam
@AnonimoweMirkoWyznania: a może byś tak porozmawiał ze swoją kobietą? Co niby takiego zrobiła? Jak się dowiedziałeś i czemu nagle stała się dla ciebie kimś innym? Chcesz żeby dziecko wychowywało się bez matki? To wszystko brzmi jak bardzo nieprzemyślane działania.
@zadnoo: może nie wiedziała, może się bała (i słusznie, jak się okazuje), ze jak jej facet się dowie, to ją rzuci , a ona go kocha i zależy jej na rodzinie? oczywiście wiadomo, ze normalne to to nie jest, że ktoś jest poszukiwany, ale pytanie brzmi za co? Może za jazdę po pijaku? A może za morderstwo? Chyba jest różnica, ale wykop już wydał wyrok. Może op tez jest poszukiwany? Może
@eoeoeo: tak jej zalezy na rodzinie ze zamiast isc do roboty, ogarnac zycie to woli byc utrzymanka bo tak.
Jazda po pijaku jest w sumie spoko. Mozna kogos zabic i jest sie #!$%@? nieodpowiedzialnym ale fajnie, czym tu sie przejmowac