Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam zapytanie. Wybieram powoli okna do domu i dostałem wyceny z oknoplast i lokalnej firmy na profilach veka.

W oknoplast mówią, że tylko ciepły montaż (+3500PLN) bo inaczej to szkoda roboty.

W lokalnej, mówią, że wszyscy jadą na kotwy i piane a ciepły montaż robi 8% ludzi.

Dom nie jest pasywny ani energooszczędny oficjalnie, ale okna 7komorowe, ocieplenie 20cm styropianu. Troche szkoda jak by wiało przez brak ciepłego montażu?

Jakie macie opinie na ten temat? I jakie jeszcze polecacie okna?

#budujzwykopem #budowadomu
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@maciek30_pl: ciepły montaż ma na celu ograniczyć straty ciepła. I pytanie czym będziesz grzał. I po ilu latach to ci się wróci te 3500.
I jeszcze się okaże że tu wydałeś 3500 na ciepły montaż a koło balkonów masz mostki cieplne.
Ja po poszukalbym kontrofertę. A potem i tak zrobił normalnie. A 3500 zawsze zainwestował w termowizyjne i ewentualne poprawki.
Styropian kładziesz na placki czy ramki?
@maciek30_pl: @Sl_w_k_1: pytanie jeszcze jaki ciepły montaż? Wysuniecie okien w warstwę ocieplenia i montaż np
na MOWO czy zwykłe taśmy? Jak taśmy to nie jest to ciepły montaż bo nie ma z tym nic wspólnego a bardziej szczelny montaż żeby własnie nie wiało z okien co ma znaczenie przy rekuperacji
@ThorPL: równie dobrze mozna myślec po ilu latach zwróci mi się 5 cm styropianu wiecej. Pianka w oknach się utlenia a danie styropaniu przy ocieplaniu budynku do okna i tak skonczy sie tym ze bedzie tam szczelnia.

Ja daje po piance Illbruck sp925 taki klej albo inaczej zwane folia w płynie. Zawsze troche szczelni.
@iredbox: styropian ma konkretne parametry, dzięki czemu da się wyliczyć U przegrody i mniej więcej oszacować sensowność dokładania kolejnych centymetrów styropianu. Dlatego pytam, czy podobne wyliczenia da się zrobić dla "ciepłego montażu" skoro piszesz, że tylko taki ma sens.
@ThorPL: da się jak weźmiesz jakis czujnik na podczerwien czy inne wariactwo i zobaczysz jak cieplo idzie z dziurek.
W każdym bądz razie, jak masz słabe okna ( słaby wspolczynnik) nic nie pomoże, jak masz słabo ocieplone, tak samo. Kilka lat temu ludzie tez mowili po co 20 mc styro, daj 10 i bedzie