Wpis z mikrobloga

Byłem dzisiaj na rozmowie z tego wpisu. Zaproponowano mi B2B, zamiast UoP. Mi to w sumie pasuje, bo mam kilka pomysłów na działalność poza pracą, więc i tak bym to zrobił.
Co trzeba zawrzeć w takim kontrakcie? O czym należy pamiętać? Nie chcę dać się wydymać. Jak uwzględnić urlop czy chorobowe, żeby nie miało to znamion pracy? Pracę rozlicza się najczęściej godzinowo czy zadaniowo przy takiej umowie? Każda wiedza i wskazówka mi się przyda. Możecie mi polecić jakiś kalkulator? Jeśli jutro do mnie zadzwonią, to pewnie będę musiał podać jaką kwotę będę chciał na fakturze, bo do tej pory mówiliśmy o kwocie na rękę i umowie o pracę.

#rekrutacja #pracbaza #b2b #praca #hr #wlasnadzialalnosc #wlasnafirma
  • 11
@nairoht: @sorhu: Wychodzi tyle samo, przy tym samym koszcie. Po odjęciu księgowości itp.
Czemu janusz, skoro nie zaoszczędzi na tym? Pytam poważnie, nie mam doświadczenia w takim rozliczaniu.
Ogólnie planuję robić jeszcze coś poza pracą - miałbym wszystko w ramach działalności.
@Koliat: hmm.. no dobra, zobaczymy co powie, kiedy podam kwotę nie uwzględniając małego ZUSu. Jeśli będzie kręcił nosem, że mniej, bo będę miał mały zus, to powiem, że chcę UoP. Albo w ogóle powiem, że chcę umowę, bo chcę się starać o kredyt hipoteczny, a działalność mi to odłoży na prawie 2 lata.
@sorhu: Nie chcę olewać, bo nie mam roboty, a ta wydaje się dobra XD
@plan_9: NIby tak, ale byliśmy wcześniej umówieni na stawkę netto (jak jeszcze gadaliśmy o umowie o pracę). Podejrzewam, że teraz po prostu chciałby wystawiać fakturę biorąc poprawkę na to, że mam mały ZUS i oszczędność byłaby dla niego.
Jeszcze będę z nim rozmawiał, facet wydaje się sensowny. Zobaczymy jak on to widzi.