Wpis z mikrobloga

Liczba ogłoszeń ostatnich 2 tygodni (okienko) z rynku nieruchomosci w Gdańsku. Dodałem szary i żółty - oferty sprzedaży mieszkań. Niebieski i pomarańczowy wynajem.

Wynajem bardzo stabilnie w tym roku. Styczeń i luty praktycznie stoi w miejscu, choć wydaje mi się, że na lekko zawyżonym poziomie bo porównywalnym z lipcem. Oznak jakiejkolwiek zadyszki na tym widoku nie widać mimo 20% wzrostów cen sprzedaży i utrzymywania się wysokich stawek najmu.

#nieruchomosci #wynajem #gdansk
źródło: comment_GSsTCJsDjxDAzSKCQNWxAu7yo1Rmaaxh.jpg
  • 5
@Mattiopl: Ceny najmu się w ogóle nie opłacają, zwłaszcza w nowym budownictwie (tych "inwestycyjnych") gdzie za 1 pokój chcą ponad 2,5k plus opłaty.

Będą puste te mieszkania stały, a ludzie będą się kredytowali na swoje. I ceny będą rosły.
@tepiciel_absurdow: Czy się opłaca to zależy. Ja kupowałem mieszkania prawie 4 lata temu - stare miasto. Ceny były połowa tego co teraz. Przy obecnych cenach najmu mieszkanie zwraca się w prawie 10 lat.
Ci co teraz kupują za 100% drożej będą czekali na zwrot z inwestycji minimum 20 lat, dodatkowo ceny z roku na rok trzeba obniżać - dużo hoteli oraz apartamentów.
Generalnie im daje starego miasta tym niższe ceny musisz