Wpis z mikrobloga

Kolejny projekt gotowy do włożenia do szuflady ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tym razem jest to program do nakładania punktów kluczowych twarzy na materiał wideo w czasie rzeczywistym.
W tym celu wykorzystałem stosunkowo proste narzędzia: drzewa decyzyjne i płytki autoencoder.


#programowanie #chwalesie
Taguję też #pokazmorde, bo pokazuję swoją ziemniaczaną twarz.
Lord_Fixer - Kolejny projekt gotowy do włożenia do szuflady ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tym razem je...

źródło: comment_lxK7e77rCRD4USk1gn8EUKcz5ZLYVZGV.jpg

Pobierz
  • 15
@Tszmiel:
Pełen opis możesz znaleźć tutaj

TL;DR
Podczas każdej klatki biorę każdy punkt maski dopasowanej podczas poprzedniej klatki i przesuwam go na podstawie cech wydobytych z jego najbliższego otoczenia. Cechy te uzyskuję przez nałożenie prostych filtrów na psąsiednie piksele. Proces powtarzam 45 razy na każdą klatkę. Jako że drzewa decyzyjne są stosunkowo głupie (mądre inaczej) i punkty pozostawione same sobie by się rozbiegły, całą maskę naprawiam przy użyciu autoencodera opartego na
@PiersiowkaPelnaZiol: W poprzednim roku skończyłem magisterkę. Ogólnie programuję od liceum (wcześniej nie widziałem linii kodu na oczy). W czasie studiów pracowałem niemal cały czas, z pewnymi przerwami (oczywiście na nie więcej niż pół etatu). A teraz, od pół roku, klepię kod już na cały etat (przyszła starość).
@Masterczulki:
Moje preferencje na temat języków programowania są proste: pisz w tym, w czym wygodniej jest Ci realizować dany projekt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dlaczego pytasz akurat o RPi? Chodzi o wydajność? OpenCV pod spodem to i tak jest C++. Python zapewnie jedynie natywną warstwę dostępu do niego, ale flaki są te same.
Oczywiście jeśli chcesz robić jakieś bardziej skomplikowane obliczenia po swojej stronie (jak ja w
@Lord_Fixer: RPi + kamerka. Live szukanie obiektu (moze byc ich kilka), kadrowanie, OCR (tess?), zapytanie do API. Musze pokombinowac, na razie mam taki zarys i szkic pewnie i tak w Pythonie bedzie.
Jeszcze lepiej jakbym to jakos na Nucleo z kamerka ogarnal :D