Wpis z mikrobloga

Mircy z tagu #akwarystyka potrzebuję cichy filtr/napowietrzacz do 25 litrowego akwarium (najlepiej bardzo cichy). Jakieś rekomendacje, rady? ktoś, coś...

Nie znam się kompletnie na tym, ale moja różowa przytargała akwarium od kogoś kto chciał się tego pozbyć. Przyjąłem to do wiadomości i toleruję, choć irytuje mnie hałas/buczenie jaki wydaje założony w tym zbiorniku filtr dlatego postanowiłem zainwestować w swój komfort akustyczny, przy okazji złapać małego plusa u żony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W środku pływa 5 młodocianych gupików i 6 neonków, roślinność (póki co) na poziomie okolic martwych stref Bałtyku, czyli prawie żadna.
  • 11
@likk: a moze postaraj sie wyciszyc ten który masz? Dobre przyssawki, filtr nie moze sie stykac ze scianka (tylko przyssawką) i daj cos miedzy kabel a szybe tam gdzie sie stykają i sprawez czy drgania pokrywy nie wywolują brzęczenia, to tez mozesz wyciszyc
@Azura: na początek spróbuję wykonać więcej takich manewrów. Pokrywę już wyciszyłem, dałem też jakąś wyciszającą podkładkę pod zbiornik żeby nie rezonowało z meblem na którym stoi. Nie pomyślałem jeszcze o kablu. Sprzęt, to chyba jest ten z obrazka (nie jestem w pobliżu domu więc nie sprawdzę). Przyssawki ma już chyba lekko spaczone, bo mają skłonność do ześlizgiwania się po jakimś czasie. Coś mi się też nie podoba praca turbinki, bo bąbelki
likk - @Azura: na początek spróbuję wykonać więcej takich manewrów. Pokrywę już wycis...

źródło: comment_KjSwmPN5V9N3UPpYWQrG66KCKvldEykx.jpg

Pobierz
@Joxek: zastosowałem gumowe podkładki do wyciszenia, zwłaszcza pokrywy i przewodu zasilającego, popracowałem nad ustawieniami filtra żeby nie wył na pełnych obrotach i chyba przywykłem xd