Wpis z mikrobloga

Mircy właśnie wracam do biegania po ponad półrocznej przerwie i potrzebuję pomocy w wyborze zegarka do biegania. Wcześniej biegałem z telefonem jednak w międzyczasie kupiłem sporo większy i nie wyobrażam sobie treningu z taką cegłą w łapie/ na ramieniu. Póki co w oko wpadły mi dwa modele: Polar m430 i Suunto Spartan Trainer Wrist Hr. Trochę kusi mnie też Suunto Ambit 3 Run z pasem hr, zastanawiam się tylko czy nie jest to zbyt leciwa konstrukcja i czy dalej będzie wspierana przez aplikacje i serwisy. Poradzicie mirkowi nie siedzącemu w temacie? Znając życie są dużo lepsze alternatywy ale ich jeszcze nie odkryłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aha budżet do tysiąca i nie interesują mnie używki
#bieganie #polar #suunto #garmin
  • 7
@AndrzejBrewiarz: Suunto Ambit bierz w ciemno, stare modele Suunto i Garmin niewiele ustępują nowszym konstrukcjom jeżeli chodzi o funkcje stricte treningowe. Z 3 znajomych którzy mają Spartana narzeka na niego 2, Ambita chwalili wszyscy.

Ja po tym jak padł mi Garmin Fenix 3 przesiadłem się na starszego o kilka epok Garmina 910XT(kupiony za 300zł z pasem HR), a od tygodnia używam jeszcze starszego 310XT(kupiony za 100zł i działa) bo 910XT utopiłem
@alverini: Opinia jak opinia, nie widzę w niej nic głupiego. A zegarek sprawdzę jak wrócę do domu. Zanim wrócę do jakiejś sensownej kondycji to będę sapał jak parowóz, więc tą muzyką się nie nacieszę :D

@Wyszynkowski:
Możesz zapytać tych znajomych czy Ambity nie mają problemów z łączeniem się z aplikacją? Wydaje mi się że gdzieś widziałem informację że Suunto ma zamiar powoli "wymuszać" przesiadkę na nowsze modele. Na początku zależało
@AndrzejBrewiarz ja prawie 2 lata biegam z m430 i nie mam z nim żadnych problemów. Wcześniej miałem garmina 210 długo łapał gps i w końcu #!$%@?ł się wyświetlacz po gwarancji
M430 wyglądem nie powala ale jak na razie mnie nie zawiódł. Obczaić też możesz z nowej serii Polar Vantage M.