Wpis z mikrobloga

@Micky: Możesz zrobić upgrade na raty.
Czyli dokupujesz drugą kość ram, najlepiej taką samą.

Robisz OC tego procesora, jeśli jeszcze nie masz. (jest to legendarny
procek pod OC), oczywiscie zmieniasz odrazu paste na lepszą

Kupujesz nową kartę graficzną z takich: RX580=GTX 1060<RX590<gtx1660ti<rtx2060

I takim zestawem znowu będziesz grał na High/very High. Jak w grach będzie nie domagac to wymieniasz już cpu, płyte, ram, a grafike juz masz
@Gawith_Apricot: Ja właśnie bardziej myślałem o tymczasowym upgradzie na ok. 1 rok, by potem kupić PC od zera.

Czyli na pewno bym mógł dorzucić jeszcze dwie kości ramu 4gb by było 16gb, a gpu nie wiem. Raczej bym strzelał w starszą "średnią" używkę.
@Micky: generalnie średnio się opłaca dokładanie do 16GB ramu, między 8GB a 16GB dużej rożnicy nię będzie przy starej platformie. Oczywiście jakbyś składał zestaw nowy to bierz wtedy 16GB.
Dołóż drugą kość 4GB taką samą, wtedy ruszy ci tryb dual channel ramu i to podniesie wydajność całego zestawu.

Nie wiem jakim budżetem operujesz dlatego napisałem ci o różnych kartach które warto brać w różnym przedziale cenowym.
Przyszłościową kartą będzie gtx 1660ti
@Micky: dorzucenie kości 4GB może dać ci dużego kopa w grach, bo gry nię będą zapychać cały czas całego ramu i żonglować danymi dysk->ram, a po drugie będziesz mial trub dual channel który daje 5-15% wydajności więcej w grach i programach.
Te 4GB to masz w jednej kości?

Najwięcej przy tym procesorze tracisz na grafice i ramie
@Gawith_Apricot: Mam dwie kości po 4GB każda.

No a myślałem by wydać tak z 600+ (wychodzi na to że na gpu), które by po prostu było lepsze niż 660ti, ale niekoniecznie przyszłościowe.