Wpis z mikrobloga

Mirki ogarnięte w #prawo
potrzebuję jasnej, konkretnej odpowiedzi na pytanie, jakie są zasady kupowania działki rolno-budowlanej? Trzeba spełniać jakieś wytyczne? W necie są informacje, że "coś ma się zmienić", "będzie łatwiej nie-rolnikowi kupić działkę rolną" itp., ale nie wiem, czy jakieś zmiany weszły w życie i jak to teraz wygląda.
Taguję też #budowadomu i #rolnictwo bo może ktoś z Was się orientuje w temacie :)
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@errabunda: w sejmie leży któryś już projekt mający znieść ograniczenia w granicach administracyjnych miast, poza nimi obszar wyłączony spod ukuru zwiększyć do 1ha itp Kiedy by miało się to zmienić ciężko powiedzieć. W Twojej sytuacji ciężko coś powiedzieć bo praktycznie 0 informacji podałaś.
  • Odpowiedz
@Scrape: Po prostu zastanawiam się, czy jest w ogóle sens interesować się działką rolno-budowlaną (dzwonić, umawiać się, jechać kilkadziesiąt kilometrów i oglądać na żywo), jeśli nie miałabym możliwości jej kupić. Nie jestem rolnikiem, a działka nie leży w gminie, w której mieszkam.
@gdzie_ona_mnie_zabrala: Spokojnie, jeszcze nic nie kupuję, tylko oglądam ogłoszenia w necie :P
  • Odpowiedz