Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #kiciochpyta
Mirki i może mirabelki mam pytanie. Mam dwa auta -
- Opel Insignia 2013 po lifcie 2.0 CDTI 140 KM
- Chevrolet Captiva 2015 2.0D 160 KM - tym jeździ żona
No i myśleliśmy nad ty żeby je sprzedać - bo w sumie stwierdziliśmy, że 2 duże auta się w ogóle nam nie przydają, w dodatku problem z parkowaniem itp. Do tego te auta nie są jakieś tanie w utrzymaniu i super niezawodne.
No i stwierdziłem, że jak je sprzedam to chciał bym kupić:
Sobie - VOLVO S40 rocznik 2008 - 2010 - i tu proszę o poradę jaki silnik wybrać (zawsze jeździłem dieslem - i nie narzekam) tak żeby przyzwoicie palił, myślałem o benzynie z gazem - ale żeby wyciągnął te 160 na autostradzie i nie rozpędzał się do takiej prędkości 5 minut i przy tym warczał jak silniki rakiety wystrzelonej na MARS
- a żonie chciałem kupić - i tu liczę na propozycję - może was nakieruje
myślałem o:
- FIAT 500L
- SKODA FABIA
ale kompletnie nie wiem w jakim silniku i specyfikacji to wybrać. Tak żeby coś ciekawie wyglądało (jak dla kobiety) i też było w miarę zrywne przy wyprzedzaniu.
Budżet: na swoje chciałem przeznaczyć do 25 tys a na żony do 35.
  • 25
  • Odpowiedz
@bystrygrzes: kolega chyba ani w focusie ani w v50/s40II nie siedział nigdy. Zawieszenie może i to samo (chociaż to bym traktował jako zaletę, bo się świetnie prowadzi), ale już wykonanie wnętrza czy blacha to przepaść. Focus jest jakby w ogóle nie zaprojektowany, a blacharkę ma dużo słabsza porównując do volvo.
@samuraj24: Silniki te najbardziej popularne jak 2.0d Hdi czy 1.6d występowały tu i tu, jednak one nie maja żadnych większych
  • Odpowiedz
@rurek49 ehh... Szkoda dyskutować. Mam Ci wysłać zdjęcia z obu teraz? Volvo dalej maja rodzice i 1.6 D to tragedia. Myślałem, że nam trafił się pechowy egzemplarz, ale kolega ma od nowości Focusa z 1.6 D i ma ten sam problem. Ale masz rację. Auta się nie psują jeśli robisz nim rocznie 10000 km;]
  • Odpowiedz
@samuraj24 jak ma być tanio, to żonie wybrałbym Fiata 500 1.2. 79 KM ale jeździ całkiem przyjemnie w mieście. Ceny części to Fiat Panda.

Insygni nie zamienilbym na s40 bo to cofnięcie. Ten samochód jest słabo wygłoszony i na autostrady słabo się nadaje. Szukał um bardziej s60. Jednak ceny części do Volvo będą wyższe niż do Opla.
  • Odpowiedz
@samuraj24: W maju zeszłego roku miałem wybór Insignia/Mondeo 2013. Początkowo wolałem Opla, ale po przejażdżce odpadł.
Wziąłem Mondeo i zrobiłem już 25kkm i bardzo polecam. Możesz też poszukać Ford Fusion z USA, czyli nasze Mondeo. Pewnie @BLKauto by Ci coś znalazł ładnego :)
  • Odpowiedz