Wpis z mikrobloga

@pawelwojciech: @dzazzio: @bonqs: @Kryterss: Również jestem w trakcie robienia tarasu z modrzewia:) Też miałem robić na bloczkach, ale jednak zrobiłem słupki ze szpilkami ze względu na zdaje się łatwiejsze poziomowanie. Przed zimą zrobiłem kratownicę, jak pozwoli pogoda to zabieram się za deski. Zaimpregnowałem je bezbarwnym sadolin base hp, na to idzie olej. Początkowo miałem olejować z obu stron, ale... w sumie po co?
Teraz chcę wszystko najpierw przykręcić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cd6057: polsuchy beton na spód, mokra obmurówka na około bloczków. Najlepiej bloczki, kotwy czytałem że po czasie zdarza im się luzować w gruncie i taras się telepie
@tmkg: no ja polecam zaolejować, na pewno wpłynie to pozytywnie na żywot deski
  • Odpowiedz
  • 0
@pawelwojciech Mirku w ciągu miesiąca biorę się za taras. Powiedz jak robiłeś ten polsuchy beton i mokrą obmurowke?

Jaki rozstaw bloczków?

Da radę bez betoniarki xD?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cd6057: sam robiłem bez betoniary, kupiłem taki gotowy beton w workach w leroyu. I teraz tak:
- sznurkiem wyznaczyłem gotowa wysokość tarasu
- rozstaw bloczków - na szerokość tarasu użyłem 8 bloczków na 7.2m (jakoś co 50 cm) a na długość miałem 1.9 metra i użyłem czterech bloczków. Gdzieś mam tabele jaki powinien być rozstaw legarów pod grubość deski.
- od tej wysokości kopałem dziury na:
-deska 3 cm
-legar 7
  • Odpowiedz