Wpis z mikrobloga

a jeśli nie pomoże to, co piszą poprzednicy o temperaturze, zastanów się nad infilem i mniejszą ilością ścianek. im więcej "mięsa" czyli pełnego materiału podczas stygnięcia, tym większy skurcz i tym większe naprężenia. Robiłeś testy ekstrudera? być może kładzie ciut za mało tworzywa i warstwy też bardziej srako się trzymają między sobą.
@Coo3a: jak ekstruder gubi krok to walcz z tym właśnie problemem. Ustawienie temperatury +30*C nie jest żadnym rozwiązaniem. Karton przy PLA jest całkowicie zbędny.
Przy 210st. extruder gubi krok, dlatego taka temp.


@Coo3a: No to masz coś spieprzone. Albo ekstruder, albo głowicę, albo pomiar temperatury, albo filament. Zwykłe PLA absolutnie nie powinno wymagać temperatury 240 stopni.

No i nie odpowiedziałeś na większość moich pytań. W ten sposób nie będę w stanie Ci pomóc. Jak na moje oko, masz tam nawet kilka poważnych problemów, które trzeba rozwiązać.
@Coo3a: Poziomowanie masz #!$%@? ewidentnie, u mnie problemem okazała się np podstawa na której stała drukarka - jak byłą na blacie stabilnym i przykręconym do muru to wydruki były bdb, przeniosłem na zwykłe biurko i nawet okręgu nie jestem w stanie wydrukować bo blat krzywy.
@bi-tek: rozwiązałem wszystkie problemy póki co.
Po pierwsze włożyłem szpule z PLA a nie jak wcześniej ABS którego nie byłem świadomy.
Po drugie dałem wyższą temperaturę extrudera niż normalna do PLA 219st. Przez co na hotendzie nie ma takich oporów.
Dałem więcej luzu na filamencie (w przyszłości muszę pomyśleć nad dodatkowym podajnikiem) aby uniknąć braków filamentu jak z ostatniego zdjęcia.
Dziękuję za pomoc mireczki:)
@grykom: @Reinmar5: @jedyny_wolny_login:


Przy 210st. extruder gubi krok, dlatego taka temp. -Czy masz mod wiatraczka? do chłodzenia już położonego druku, wg mnie nie chwytają się warstwy z powodu zbyt wysokiej temperatury już polozonego plastiku

Środowisko drukowania zamknięte kartonem z 5 stron. - to przy druku PLA jest bullshit

Pokombinuję z wartościami infil. - nie wiem

Pytanie jaka prędkość?