Wpis z mikrobloga

Czy w aptece moga mi odmówić sprzedania thiocodinu (nie dla mnie akurat)?
No bo jednak jest to bez recepty a nie jest to alkohol zeby był +18

Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, >ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży >takiego towaru,

podlega karze grzywny

#pytaniedoeksperta #pytanie #narkotykizawszespoko
  • 21
@sukion-goldberg-iii:

'' Sprzedawca nie może odmówić sprzedaży towaru wystawionego w sklepie. Jeśli to robi, to popełnia wykroczenie z art. 135 kodeksu wykroczeń''

'' Klient musi pamiętać, że wspomniany art. 135 k.w. dotyczy odmowy sprzedaży „bez uzasadnionej przyczyny". Oczywiste jest więc, że nie dotyczy sytuacji, gdy małoletni chce kupić alkohol czy osoba bez pozwolenia na broń – pistolet. ''

Natomiast aptekarze moga to w pewien sposob obejsc bo ich obowiazuje tez PF
@sukion-goldberg-iii: Warunki sprzedaży Thiocodinu w polskich aptekach:

1) Kupujący musi mieć ukończone 18 lat. Farmaceuta ma prawo poprosić o ukazanie dowodu osobistego.

2) Nawet wtedy, gdy jesteś osobą pełnoletnią, w jednej aptece masz prawo kupić maksymalnie 240mg kodeiny, co odpowiada opakowaniu leku Thiocodin w postaci 16 tabletek (największe możliwe do kupienia opakowanie Thiocodinu, nie jest dostępne we wszystkich aptekach). Dostępny jest także Thiocodin w postaci opakowania zawierającego 10 tabletek.
Oczywiście przepis
@sukion-goldberg-iii: Aha. No to jeśli masz 17 lat, a nie wyglądasz na 10, to na pewno Ci w którejś aptece sprzedadzą. Obejdź wszystkie apteki, pokaszl tam coś, powiedz że dla mamy jakby się pytali i na pewno dostaniesz. Ile masz aptek w mieście?
@sukion-goldberg-iii: Ale nie no, ja absolutnie nie uważam, że opio to syf. Opio to cud. Tylko wiele osób tak bardzo często tu pisze, by zniechęcić do opio. I w sumie mają rację, bo bardzo prosto się uzależnić, a potem już jest coraz gorzej. No ale są osoby, które rekreacyjnie, co tydzień, dwa sobie wezmą ileś kody na przykład (ja xD). Dlatego nie uważam, że opio to syf.

No ale wątpię, żeby
@sukion-goldberg-iii: No raczej w przypadku każdego. Przynajmniej co do opioidów. No ale jak się raz napijesz wódki, to raczej znowu się napijesz. Ale ważne, żeby ta koda nie stała się jakaś najważniejsza w twoim życiu, tylko jako dodatek. I nie często ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kurde, aż mi ślinka cieknie. Dawno nie kodziłem. Swoją drogą to Kodeina to taki niby-narkotyk a niby-nienarkotyk. Kinderćpanie, ale jednak potrafi wciągnąć.